سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه علامه از همکاری مشترک رشته‌ای این دانشگاه با دانشگاه عراق خبر داد.

همکاری مشترک میان رشته دانشگاه علامه با دانشگاه عراقحسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به سفر خود به کربلا گفت: در واقع هدف از این سفر در درجه اول بررسی همایشی بود که درباره اربعین با همکاری ستاد اربعین برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در این زمینه مذاکراتی با دانشگاه کربلا و وزارت علوم عراق و همینطور مسئولین ایرانی مستقر در  سفارت ایران در عراق و بعثه رهبر معظم انقلاب انجام شد و امیدوار هستیم که همایش امسال بتواند شکل‌گیری دبیرخانه دائمی را به خود بگیرد و به غناء این حرکت علمی کمک کند.

رئیس دانشگاه علامه افزود: هدف دیگر از این سفر  که با حضور رؤسای ۲ دانشگاه برجسته و تراز اول ایران یعنی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه اصفهان انجام شد این است که  بتوانیم بنیاد یک رابطه دائمی و تعامل مستمر را بین دانشگا‌ه‌های ایران و عراق برقرار کنیم، مخصوصاً دانشگاه‌های سطح یک ایران و عراق بتوانند بنیاد روابط پایدار دانشگاهی را بنا کنند.

سلیمی تصریح کرد: همچنین در دیدار وزیر آموزش عالی عراق بنا شد که بورس‌های مختلف برای دانشجویان عراقی که به ایران می‌آیند، در نظر گرفته شود و همینطور همکاری‌های دانشگاهی در حوزه رشته‌های مشترک، در حوزه برگزاری کارگاهی علمی و همچنین پروژه‌های پژوهشی مشترک بین دانشگاه‌های ایرانی و عراقی برگزار شود.

وی بیان کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد شکوفایی در روابط دانشگاهی ایران و عراق و همینطور در حضور بیشتر دانشگاهیان ایران در محیط علمی و آموزشی عراق باشیم.

 

همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه عراق