سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استقلال مرکز آزمون (مرکز سنجش و پذیرش) دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و در همین رابطه طرحی آماده شده که در اولین فرصت ارائه می‌شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر درباره اجرایی‌شدن طرح تعاون هیات علمی در استان‌‌ها اظهار کرد: این طرح به این معناست که اعضای هیات علمی در سطح استان می‌توانند ساعات موظفی خود را پر کنند و کمک می‌کند از توان اعضای هیات علمی در واحدها و مراکز دانشگاهی استان استفاده شود.
وی ادامه داد: بر اساس طرح تعاون هیات علمی در استان‌ها، اعضای هیات علمی صرفا متعلق به یک واحد دانشگاهی نیستند بلکه در سطح استان می‌توانند خدمت کنند، همچنین در صورتی مجاز به استفاده از استادان حق‌التدریس هستند که ساعات موظفی اعضای هیات علمی کامل شده باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به رئیسان واحدهای دانشگاه آزاد تصریح کرد: اگر عضو هیات علمی دارید که دارای شرایط آموزشی، پژوهشی و فرهنگی لازم برای ارتقای مرتبه علمی است، به کمیسیون‌های مربوط معرفی کنید.
رهبر در ادامه با بیان اینکه در دنیا، متون آموزشی از پژوهش استخراج می‌شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، زمانی بار زمین مانده آموزش در کشور را برداشت و الان باید علاوه بر آموزش بیشترین تلاش خود را بر پژوهش و تحقیق متمرکز کند.
وی افزود: اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی، ۲ پارک علم و فناوری داریم که قرار است در ۱۰ استان به صورت پایلوت، ۱۰ پارک علم و فناوری ایجاد کنیم و تا پایان برنامه چهار ساله، ۳۰ پارک علم و فناوری در ۳۰ استان خواهیم داشت.
دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۴۰۰ واحد آموزشی، یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو و ۷۰ هزار عضو هیات علمی است.
فراهنگ **۹۰۲۲**۱۰۵۵
خبرنگار:رقیه نوری *انتشاردهنده : زینب کارگر