به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

مادران باردار این سبزی را مصرف کنند

مصرف هویج به رشد جنین کمک می کند و در کاهش ناهنجاری های جنینی و حتی سقط جنین موثر است. مادران باردار می توانید آن را به تنهایی یا آب هویج را به همراه شیر میل کنید.

با خواب کالری بسوزانید

خواب ناکافی موجب ایجاد تغییر در سوخت و ساز بدن شما می شود و به طور ویژه نرخ سوخت و ساز در حالت استراحت و کالری سوزی پس از وعده غذایی تحت تاثیر قرار می گیرند؛ نرخ سوخت و ساز در حالت استراحت مقدار کل کالری هایی است که اگر طول روز را در حالت خوابیده در تخت خواب سپری کنید، می سوزانید. هنگامی که به اندازه کافی نمی خوابید، این مقدار کاهش می یابد؛ پس از یک وعده غذایی، سوخت و ساز بدن افزایش می یابد و بدن کالری بیشتری می سوزاند.

بیماری‌های خود را با این سبزی درمان کنید/اگر پابرهنه وارد حمام شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ /بیماری که در زنان ۳ تا ۵ برابر مردان است/اگر این نشانه‌ها را دارید سالم هستید

۵ توصیه برای ارتقاء سلامت در زمان پیری

محققان برای بهبود وضعیت سلامت در دوره پیری پنج پیشنهاد زیر را ارائه می دهند: ۱- حداقل ۳۰ دقیقه در روز تحرک فیزیکی داشته باشید، ۲- ورزش جزو بخش ثابت و دائمی زندگی خود نکنید. ۳.- مقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف کنید. ۴- مواد غذایی حاوی مقادیر کم قندهای افزودنی، چربی اشباع شده و نمک استفاده کنید. ۵-غلات کامل حاوی سبوس، و پروتئین ها ومحصولات لبنی کم چرب را انتخاب کنید.

خواص لیمو ترش

نوشیدن یک لیوان شربت آب لیمو و عسل از شدت گلودرد هنگام سرماخوردگی کم می کند. درخشان کردن دندان ها جوش شیرین و آب لیمو را با هم مخلوط کنید تا خمیری رقیق به دست آید، سپس با یک مسواک آن را روی دندانهایتان بمالید. فقط توجه داشته باشید این ترکیب نباید برای مدت زمان زیاده روی دندانهایتان باقی بماند و بعد از یک دقیقه باید آن را شست زیرا ممکن است به دلیل حالت اسیدی که دارد به مینای دندان آسیب برساند، این کار را انجام دهید و اثر درخشان کنندگی آن را ببینید.

بیماری‌های خود را با این سبزی درمان کنید/اگر پابرهنه وارد حمام شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ /بیماری که در زنان ۳ تا ۵ برابر مردان است/اگر این نشانه‌ها را دارید سالم هستید

بیماری که در زنان ۳ تا ۵برابر مردان است

شیوع افسردگی در زنان دو تا سه برابر مردان است، همچنین اضطراب زنان در مقابل مردان بین سه تا پنج برابر بیشتر است. زنان در برخی از بیماری های جسمی نیز نسبت به مردان وضعیت نامساعدتری دارند. برای مثال زنان بین یک تا دو درصد بیشتر از مردان به دیابت مبتلا می شوند. همچنین میزان شیوع کمردرد و آرتروز در گروه سنی ۴۰ تا ۴۹ سال در میان زنان دو برابر مردان است.

بیماری خود را با این سبزی درمان کنید

تربچه برای کبد و معده بسیار مفید است و سم زدای بسیار خوبی است و خون را تصفیه می کند. تربچه در بیماری یرقان به طور شگفت آوری به پاکسازی بیلیروبین از خون کمک می کند و همچنین تولید آن را نیز تنظیم می کند. علاوه بر این با افزایش اکسیژن در خون از تخریب سلول های قرمز جلوگیری می کند. تربچه (ترب) سیاه برای یرقان مفیدتر است. برگ های تربچه نیز برای درمان یرقان بسیار مفید هستند؛کبد و کیسه  صفرا تربچه به طور خاص برای کبد و صفرا بسیار مفید است.

بیماری‌های خود را با این سبزی درمان کنید/اگر پابرهنه وارد حمام شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ /بیماری که در زنان ۳ تا ۵ برابر مردان است/اگر این نشانه‌ها را دارید سالم هستید

در باشگاه و استخر همیشه با دمپایی دوش بگیرید

قارچ و کپک های حمام و دستشویی در موارد شدید می تواند یک خطر بهداشتی محسوب شود، زیرا پوست مرطوب در برابر عوامل بیماری زا نفوذپذیر است و به همین علت رعایت نکات بهداشتی و استفاده از دمپایی و وسایل شخصی در هنگام دوش گرفتن در استخر، باشگاه و حمام عمومی ضروری است.

انتهای پیام/

۰ ratings0/5