سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – از سوی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی دومین کنگره آموزشی کروماتوگرافی را برگزار می‌کند.

کروماتوگرافی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در راستای ارتقاء دانش و توانمندی کارشناسان و متخصصان آزمایشگاهی کشور، کنگره‌های آموزشی تخصصی برگزار می‌کند. به همین منظور دومین کنگره آموزشی حوزه کروماتوگرافی از ۲۱ آبان تا اول آذرماه جاری برگزار خواهد شد.

تدوین و برگزاری این کارگاه‌های آموزشی مطابق با نیازهای روز، دستیابی به دانش تخصصی و مهارت‌های حرفه‌ای بوده است.

محققان فعال در حوزه فناوری نانو می‌توانند با عضویت در باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی از ۳۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

عناوین کارگاه‌های آموزشی این کنگره شامل مواردی چون کروماتوگرافی مایع-طیف سنجی جرمی، رزونانس مغناطیس هسته،‌ مبانی آنالیز کمی و تشریح نرم‌افزارهای کیفی Mass Hunter، کروماتوگرافی گازی، استفاده از روش‌های میکرو استخراج در کروماتوگرافی و کروماتوگرافی مایه با کارایی بالا می‌شود.

پر کاربردترین شیوه جداسازی مواد تجزیه‌ای کروماتوگرافی است که در تمام شاخه‌های علوم کاربرد دارد. کروماتوگرافی گروه گوناگون و مهمی از روش‌های جداسازی مواد را شامل می‌شود و امکان می‌دهد تا اجزای سازنده نزدیک به هم مخلوط‌های کمپلکس‌هایی را جدا و شناسایی کند که با دیگر روش‌ها ناممکن است. اولین روش‌های کروماتوگرافی در سال ۱۹۰۳ بوسیله میخائیل سوئت ابداع و نامگذاری شد. او از این روش برای جداسازی مواد رنگی استفاده کرد.