سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس آمار اولیه، ۳۴ هزار و ۶۵۴ داوطلب آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کردند.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: مهلت انتخاب کد رشته محل های تحصیلی ظرفیت های جدید و همچنین تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته محل های آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده دیروز، شامگاه سه شنبه ۲۵ مهرماه پایان پذیرفت که بیش از ۳۴ هزار نفر در این مرحله انتخاب رشته کردند و آمار نهایی انتخاب رشته کنندگان در فرصت بعدی اعلام می شود.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان می توانستند در ۱۵ کدرشته انتخاب کنند، گفت: در این مرحله بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر پذیرفته می‌ شوند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه ‌ها اعلام خواهد شد.
توکلی در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها افزود: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت های جدید و همچنین تکمیل ظرفیت بخشی از کد رشته محل های آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش ۷۸ هزار و ۶۸۹ نفر در ۶ هزار و ۹۶۵ کد رشته محل از شنبه ۲۲ مهرماه ر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی مندرج در اطلاعیه مذکور انتخاب در رشته محل های تحصیلی جدید و تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته های تحصیلی این آزمون از دوشنبه ۲۴ مهرماه از طریق سایت سنجش آغاز شده و فردا، ۲۷ مهرماه پایان می پذیرد.
مشاورعالی سازمان سنجش گفت: بر اساس ضوابط همه داوطلبانی که در جلسه آزمون دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ حاضر بوده اند می توانند با مراجعه به سازمان سنجش و آموزش کشور و مطالعه اصلاحیه منتشره و دفترچه راهنمای انتخاب تحصیلی حداکثر ۲۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل های مربوطه انتخاب و کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه تا حداکثر پایان روز پنجشنبه، ۲۷ مهرماه در فرم انتخاب رشته ایترنتی این سازمان ثبت کنند.
توکلی آمار ثبت نام کنندگان در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا ساعت ۸ صبح امروز را ۴۳ هزار و ۹۹ نفر ذکر کرد.
فراهنگ**۹۳۳۸**۱۰۵۵
خبرنگار:صدیقه بهارلو**انتشار: زینب کارگر