سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون امور اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: توجه به عوامل محیطی در کنار عوامل درون بنگاهی بسیار مهم است به این مفهوم که سیاستگذاران باید فضا را برای فعالیت بنگاه دانش بنیان فراهم کنند.

ضرورت اصلاحات ساختاری برای حمایت از علم و فناوری در کشور/ سیاستگذاران فضا را برای فعالیت بنگاه دانش بنیان فراهم کنندمحمد نهاوندیان معاون امور اقتصادی رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مجموعه برنامه های درنظر گرفته شده برای رشد علم و دانش و فناوری  با مشارکت معاونت علمی و فناوری، گفت: یکی از دلایل اصلاحات ساختاری افزایش هماهنگی در دولت به ویژه در حوزه اقصادی است. من قبلا هم تبینی کرده ام و گفتم ضرورت افزایش هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی عین همان مفهومی است که در رابطه با سیاست‌های علم و فناوری ما وجود دارد.

وی ادامه داد: بین دانشگاه، صنعت و بنگاه‌های دانش بنیان ما یک رابطه منطقی و هدفمند وجود دارد که باید تقویت شود، توجه به عوامل محیطی در کنار عوامل درون بنگاهی بسیار مهم است به این مفهوم که سیاستگذاران باید فضا را برای فعالیت  بنگاه دانش بنیان فراهم کنند تا بنگاه بتواند در رقابت جهانی شرکت کند.

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه کار‌هایی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود بسیار خوب است، تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی، به همراه معاونت علمی و فناوری در کنار یکدیگر توانسته اند زمینه را برای فعالیت هرچه بهتر شرکت‌های دانش بنیان فراهم کنند. کاری که ما در سیستم صندوق بانکی و توسعه انجام می دهیم برای حمایت از این شرکت‌ها، همه بخش‌هایی از یک پازل است که رسیدن به هدف را محقق می کند.

۰ ratings0/5