دلفقار یزدان مهر
سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور وزیرعلوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت مبلغ ۵.۱۷ میلیارد تومان وام ضروری ویژه دوره دکتری به ۵۸۰۰ دانشجوی متقاضی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، مهندس ذوالفقار یزدان مهر داشت: به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره دکتری، وام ضروری ویژه آنان را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود این وام صرفاً به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی قابل پرداخت است.

مشاور وزیر علوم اضافه کرد: مبلغ وام ضروری ویژه دوره دکتری تا ۳ میلیون تومان است و دانشجویان واجد شرایط فقط یک بار در طول تحصیل دردوره دکتری می توانند از آن بهره مند شوند.

یزدان مهر افزود: دانشجویان از اول لغایت سی مرداد ماه سال جاری، فرصت ثبت نام دریافت وام داشتند که در این مدت ۸۶۴۶ نفر در سامانه صندوق ثبت نام کردند.

وی به سرعت انجام کار پرداخت وام در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مهم به یکی ازبرنامه های خوب صندوق رفاه دانشجویان تبدیل شده که به محض تایید و ارسال لیست توسط دانشگاه، فرآیند پرداخت در حداقل زمان ممکن انجام می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: در حالیکه دیروز آخرین روز ثبت نام دریافت وام بود ولی تاکنون مبلغ ۵/۱۷ میلیارد تومان وام به تعداد ۵۸۰۰ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: برای دانشجویانی که موفق به ثبت نام وام ضروری نشدند سامانه صندوق از اول مهر مجدداً برای ثبت نام آنان فعال می شود.

مهندس یزدان مهر در ادامه گفت: با پیشنهاد صندوق رفاه دانشجویان و تایید رئیس کمیسیون دائمی و وزیر علوم، مدت زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری از ۹ به ۱۲ ماه افزایش می یابد.

وی افزود: تاکنون مبلغ ۹.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای تعداد ۵۸۰۰ دانشجوی متقاضی پرداخت کرده ایم.