سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در جلسه ۱۹۴ هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه تاکید شد.

هیات عالی جذب

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ابتدای این جلسه پس از ارائه گزارش نحوه فراخوان و جذب متقاضیان راتبه «بورسیه» و بلاتکلیف؛ دکتر کی نژاد طی سخنانی اظهار کرد: هدف از این فراخوان دستیابی به آمار دقیق افراد جذب نشده است به گونه‌ای که موانع قانونی و یا غیر قانونی در مسیر جذب این افراد با تفکیک تعداد متقاضیان در هر گروه آموزشی و … معین شده و این موانع نیز بررسی و رفع شوند.

وی افزود: در خصوص متقاضیان راتبه‌ای هم که تاکنون بلاتکلیف هستند باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عدم تعهد استخدامی آنان را به این هیات اعلام کند تا زمینه انتقال این افراد به سایر دستگاه‌های دولتی فراهم شود.

در ادامه جلسه دکتر سعید سهراب پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، گزارشی در خصوص نحوه اجرای مصوبه جذب ۱۰۰ نفر از نخبگان علمی توسط این بنیاد ارائه کرد.

وی در این زمینه گفت: در این روند جذب که بدون فراخوان انجام شد، ۵۱ نخبه علمی که فارغ التحصیلان دانشگاه‌هایی بودند که در رتبه‌‎بندی‌ها در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند، جذب هیئت‌های علمی دانشگاه‌های کشور شدند.

دکتر سهراب پور ادامه داد: ۱۲ نفر از این نخبگان نیز که فارغ التحصیل دانشگاه‌ای دارای شاخص‌های بنیاد بودند، به عضویت هیئت‌های علمی درآمده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان این جلسه نیز اعضای هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مقرر کردند در خصوص متقاضیان جذب و تبدیل وضعیت اعضای گروه معارف اسلامی، از این پس معاونت آموزش و پژوهش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در دانشگاه‌ها جمع امتیازات صلاحیت عمومی و توانایی علمی افراد تأیید شده را به هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها ارسال کند.

برچسب ها :