سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر اجرایی شانزدهمین همایش انجمن داروسازان گفت: اعتیاد در کنار مسائل سیاسی و اقتصادی مغفول مانده که داروسازان به این حوزه وارد می‌شوند.

اعتیاد در کنار مسائل سیاسی و اقتصادی مغفول مانده است/ ورود داروسازان به حوزه اعتیاد و روانبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحمید خویی دبیر اجرایی شانزدهمین همایش سالانه انجمن داروسازان در نشست خبری شانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران که صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه  بیش از ۲ هزار نفر داروساز و پزشک در این همایش گرد هم می‌آیند، اظهار کرد: این همایش هر سال مقارن با روز داروسازی  2 تا ۵ شهریور در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

خویی عنوان کرد: در همایش امسال بیش از چهل شرکت تولید کننده و وارد کننده دارو در حاشیه برنامه‌های علمی تازه‌ترین دستاوردها را در معرض دید جامعه داروسازی قرار می‌دهند که بزرگترین فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده است.

دبیر اجرایی شانزدهمین همایش داروسازان ایران گفت: امسال انجمن علمی داروسازان ایران موضوع درمان بیماری های اعصاب و روان و اعتیاد را مورد بحث قرار می‌دهند زیرا هر چه جوامع به صنعتی شدن پیش می‌روند شیوع بیماری‌هایی اعصاب و روان افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: اعتیاد یکی از بزرگترین تهدیدهای ملی در کشور بوده که لازم است توجه بیشتری نسبت به پیشگیری و درمان آن شود و این موضوع در کنار مباحث سیاسی و اقتصادی مورد غفلت واقع شده است.

خوئی با تأکید بر اینکه سیاست ملی درستی برای مبارزه با اعتیاد در کشور نداریم، گفت: در صورتی که معتادان بیمار به شمار می روند و باید درمان شوند و ما تلاش کرده‌ایم در شانزدهمین همایش داروسازان ایران، گام‌های مؤثری در این زمینه برداریم.

شیوع بیماری های اعصاب و روان به دنبال صنعتی شدن کشور

۰ ratings0/5