قزوین سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: با تبعیت از مقام معظم رهبری و بصیرت و هوشیاری اجازه نفوذ به دشمن در هیچ عرصه ای را نخواهیم داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی صبح پنجشنبه در جمع اساتید و مدیران مدارس  علمیه قزوین که در سالن اجتماعات مدرسه امام صادق (ع) برگزارشد با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع دست اندرکاران انتخابات گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که در سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود بسیار حساس و سرنوشت ساز است و همه ملت ایران باید در این انتخابات شرکت کنند.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: مقام معظم رهبری که امروز با عزت واقتدار در برابر همه تهدیدات دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده اند همواره با رهنمودهای خود نجات بخش کشور بوده اند و ما نیز وظیفه داریم رهنمودهای معظم له را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه قزوین بیان کرد: در موضوع مهم پسابرجام هم نباید به دشمنان و استکبار جهانی اجازه نفوذ را داد و لازم است همه هوشیار و مراقب توطئه های آنها باشیم.

وی به وظیفه مهم اساتید و مدیران مدارس علمیه قزوین اشاره کرد و گفت: شما اساتید و مدیران که بیشترین ارتباط را با طلاب در مدرسه و کلاس درس را دارید باید بدانید که وظیفه شما بسیار با اهمیت وتاثیرگزار است و در روشنگری و اطلاع رسانی نقش مهمی دارید.

امام جمعه قزوین ضمن قدردانی از تلاش آیت الله باریک بین ومرحوم شالی در فعالیتهای دینی در استان اظهارداشت: حضرت آیت الله باریک بین ومرحوم شالی در احیا مدارس علمیه قزوین تلاش های ماندگاری داشتند که قدردان خدمات آنها هستیم.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین هم گزارشی از برنامه های مدارس علمیه قزوین ارائه داد.

وی افزود: اساتید مدارس از ارکان اصلی  حوزه علمیه قزوین هستند که باید از حضور موثر طلاب و اساتید مدارس بهره گرفته و با همدلی، همفکری وهمکاری باید بتوانیم به رشد و توسعه بیشتر حوزه علمیه قزوین کمک کنیم.

حجت الاسلام عباسی خاطرنشان کرد: اساتید مدارس علمیه قزوین همکاری خوبی در اجرای برنامه دهای فرهنگی و دینی داشته اند که باید این کارها تدوام یابد.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی ارتباط بین حوزه های علمیه با آحاد مردم کاهش یافته که امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته توسط مدیران مدارس علمیه استان  این ارتباط با مردم به خصوص نسل نوجوان و جوان بیشتر شود.

وی بیان کرد: یکی از اولویت های ما این است که با برگزاری کلاسهای تفسیر قرآن ونهج البلاغه بار دیگر مدارس علمیه قزوین را به روی مردم بازکنیم تا همه از این فضا برای علم آموزی استفاده کنند.

حجت الاسلام عباسی ادامه داد: یکی از کارهای اصلی مدیران مدارس علمیه این است که طلاب و روحانیون در مساجد شهرحضوری موثر داشته باشند تا بتوانند به صورت چهره به چهره با مردم وجوانان در ارتباط باشند.

حجت الاسلام عباسی به انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: در مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری همه وظیفه داریم بیستر مشارکت گسترده مردم را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این دوره بسیار حساس و مهم است و باید تلاش کنیم نمایندگان اصلح و شایسته به مجلس خبرگان رهبری راه یابند.

مدیر حوزه علمیه قزوین در خصوص تداوم دشمنی استکبارجهانی با ملت ایران گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کرده اند باید مراقب نفوذ دشمن باشیم و راه آنها را سد کنیم.

حجت الاسلام عباسی یادآورشد: باید بدانیم دشمنان هرگز به وعده خود عمل نمی کنند و نباید به آنها اعتماد کنیم.