13270_00.jpg سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مراسم معارفه مدیر جدید مدرسه علمیه ولیعصر(عج) صالح آباد با حضور برخی از مسئولان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و شهرستان صالح آباد برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام اسفندیاری – مدیر آموزش و برنامه‌ریزی حوزه علمیه خراسان بیان داشت: مدیریت صحیح از ضعیف‌ترین ملت‌های دنیا، قوی‌ترین ملت‌ها را می‌سازد. مدیریت در آموزه‌های اسلام مبتنی بر جهان بینی اسلامی است از این رو تعریف ویژه‌ای دارد و باید بر مدار توحید، حق مداری و هدف آفرینش تبیین شود.

وی با بیان اینکه مدیریت در نظام ارزشی اسلام یک فرایند تربیتی است، خاطرنشان کرد: حرکت‌های انسان مرهون شناخت، آگاهی و بینش اوست و هر مقدار شناخت مدیر از مسائل مربوطه عمیق‌تر باشد، تأثیرگذاری بیشتر در رفتار و ایدئولوژی به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به حدیث عنوان بصری حقیقت علم را نوری عنوان کرد که با عبودیت و بندگی و اخلاص در عمل محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام اسفندیاری با آرزوی توفیق برای مدیریت جدید مدرسه اظهار امیدواری کرد و یادآور شد: با توجه به شرایط منطقه و نفوذ دشمن در عرصه‌های اجتماعی و فکری جامعه با تاسی از فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص وحدت میان شیعه و سنی برنامه ریزی و دقت نظر لازم را نیز داشته باشید.

وی اظهار داشت: با توجه به حساس‌بودن منطقه صالح‌آباد و اهمیت موضوع مدیریت در مدارس علمیه شایسته است مسئولان امر نسبت به مسائل آموزشی، پژوهشی، فرهنگی تربیتی، پذیرش و تربیت طلاب اهتمام بیشتری داشته باشند تا در یک بازه زمانی کوتاهی شاهد بالندگی این حوزه با تربیت طلاب فرهیخته باشیم.

مدیر آموزش و برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان خطاب به مسئولان شهر عنوان کرد: در صورتی می توانیم شاهد ارتقا و پیشرفت در عرصه های فرهنگی تربیتی و آموزشی در این منطقه باشیم که مدیران و دست اندرکاران اداره شهر با وحدت و همدلی انجام وظیفه کنند.

در این جلسه امام جمعه صالح آباد حجت‌الاسلام بختیاری در جمع طلاب و مسئولان شهر در این مدرسه به ایراد سخن پرداخت.

در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام صداقت که از اساتید این حوزه بوده و سابقه آموزشی در مدارس علمیه را دارد به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه ولی عصر(عج) صالح آباد معرفی شد.