طلاب کردستان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تهذیب حوزه علمیه کردستان از برگزاری منظم دروس اخلاق در این حوزه و استقبال طلاب از این طرح خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی حسینی‌فر با اشاره به برنامه های حوزه کردستان اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم این حوزه برگزاری دروس اخلاق است که با اهتمام مسئولان و طلاب  به صورت منظم برگزار می‌شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه کردستان ادامه داد: یکی از ضرورت های مهم امروز حوزه و طلاب بحث اخلاق است که این امر مورد تاکید علما بوده و باید در حوزه‌ها نهادینه شود در همین راستا تلاش شده در حوزه کردستان این مهم در قالب برنامه های منظم اجرا شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵ مدرسه علمیه در استان کردستان فعال است که با برنامه ریزی های انجام شده در تمام این مدارس دروس اخلاق به صورت نظام‌مند و با حضور اساتید و بزرگان استان و همچنین با حضور اساتید اعزامی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی‌فر با تاکید بر وحدت رویه در دروس اخلاق عنوان داشت: ما در حوزه کردستان پس از بررسی آسیب شناسی انجام شده تلاش کردیم تا درصدد رفع برخی از مشکلات طلاب از طریق دروس اخلاق برآییم.

وی اضافه کرد: پس از مشخص شدن موضوعات و با تحقیقات فراوان کتاب «شرح حدیث عنوان بصری» نوشته آیت‌الله تحریری، برای این امر مناسب دیده شد، بنابراین از اساتید اخلاق درخواست شده تا در کنار برنامه‌های خود به تدریس این امر هم اهتمام داشته باشند که این مهم با استقبال بسیار خوب طلاب در حوزه ها مواجه شده است.