سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه تبریز، برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به صورت بدون آزمون در ۸۰ رشته و گرایش مقطع دکتری دانشجو می پذیرد.

 

دانشگاه تبریز

دکتری بدون آزمون دانشگاه تبریز

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری، مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این دانشگاه ۲۰ درصد ظرفیت خود در تحصیلات تکمیلی را با بررسی سوابق تحصیلی، ارزیابی مدارک و انجام مصاحبه علمی پذیرش خواهد نمود.
آنچه برای موفقیت در مصاحبه دکتری نیاز دارید »
دکتر محمدتقی اعلمی افزود: حائزین شرایط تا پنجم خرداد ماه سال جاری فرصت دارند، درخواست خود را با تکمیل فرم‌ها و مدارک، از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.tabrizu.ac.ir ارسال نمایند.

به گفته وی، از ۲۰ درصد پذیرش و ظرفیت دوره، ۱۰ درصد از میان متقاضیان نخبه مربوط به داخل دانشگاه تبریز و ۱۰ درصد از بین متقاضیان فارغ التحصیل یا دانشجویان دانشگاه های دیگر خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در سال گذشته نیز ۱۸۱ و ۲۵ دانشجوی استعداد درخشان به ترتیب در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده بودند و در حال حاضر حدود ۵۰۰ نفر دانشجو، عضو دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز هستند.