محمد حسین امید سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – خرم آباد – معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزرات علوم از افتتاح ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در دانشگاههای کشور تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمد حسین امید عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان در جمع خبرنگاران به موضوعات پیشنهادی وزارت علوم در تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و اظهار داشت: نهادینه شدن افزایش سهم دانشگاه ها از تحقیقات، توجه به تاکیدات رهبری در خصوص سیاست های کلی علم و فناوری، حمایت از محققین و توسعه دانشگاه ها  از برنامه های پیشنهادی وزارت علوم در تدوین برنامه ششم توسعه بوده اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص حجم فضاهای آموزشی و پژوهشی بهره برداری شده در سال جاری گفت: تا پایان امسال نزدیک به ۵۰۰ هزار متر مربع پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان در دانشگاه های کشور ساخته می شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزرات علوم افزود: همه این پروژه ها شامل پروژه هایی می شوند که در سنوات قبل بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که بخشی از آن ها در هفته دولت افتتاح شده و بخشی دیگر در ایام دهه فجر افتتاح می شوند.

امید با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی دانشگاه ها شامل اعتبارات تعمیر و تجهیز و اعتبارات طرح ها و پروژه ها می شود عنوان کرد: اعتبارات تعمیر و تجهیز دانشگاه ها امسال رشد و تخصیص ۱۰۰ درصدی داشت و بر اساس موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور این اعتبارات در سال آینده نیز رشد ۱۰۰ درصدی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات دولت تخصیص اعتبارات عمرانی دانشگاه ها در بخش طرح ها و پروژه ها زیاد مطلوب نبوده است اضافه کرد: امسال تنها برای پروژه های بالای ۸۰ درصد تخصیص در نظر گرفته شده بود امیدواریم که با باز شدن دست دولت میزان تخصیص ها در پایان سال افزایش یابد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزرات علوم با بیان اینکه اولین دستگاهی که برنامه خود را برای اقتصاد مقاومتی تدوین و به تصویب دولت رساند وزارت علم و فناوری بود اظهار داشت: وزارت علوم در زمینه اقتصاد مقاومتی برنامه خود را تدوین کرده و مراحل اجرای آن نیز شروع شده است که البته به حمایت دولت نیز دارد.