375-6-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: کیفیت آموزشی در دانشگاه فرهنگیان از نظر ساختاری رضایت‌بخش نیست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمود مهر محمدی امروز در شورای آموزش و پرورش که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان در پایان سال ۹۰ به عرصه آموزش عالی کشور پیوست؛ از سال ۹۱ دانشجویان در ۱۶ رشته کارشناسی پیوسته پذیرش شدند که تعداد آنان ۱۲ هزار نفر بوده و در مهر سال آینده فارغ‌التحصیل می‌شوند.

وی با اشاره به تحصیل ۶۰ هزار دانشجو در این دانشگاه، تصریح کرد: ۱۰ تا ۲۰ هزار دانشجومعلم داریم که در آموزش و پرورش شاغل هستند؛ تشکیل دانشگاه فرهنگیان به‌ منظور بهسازی منابع انسانی شاغل در آموزش و پرورش بوده است.

مهرمحمدی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ واحد دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان به ارائه خدمات آموزشی در سراسر کشور می‌پردازند؛ اما متاسفانه کیفیت آموزشی به هیچ عنوان از نظر ساختاری رضایت‌بخش نیست لذا پیش‌بینی شده تا افق ۱۴۰۴ موانع را برطرف کنیم تا با ضعف در بنیادها و زیرساخت‌ها مواجه نشویم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان از ابتدای تاسیس خود مورد حمایت مقام معظم رهبری بوده است، اظهار کرد: همیشه در مناسبت‌های مختلف این دانشگاه مورد تاکید رهبر انقلاب قرار داشته و خواست ایشان این است که به عنوان یک دانشگاه فوق‌العاده به دانشگاه فرهنگیان نگاه شود. بنابراین برای اینکه محیط دانشگاه را به سمت استانداردهای لازم برسانیم از یک چنین پشتوانه‌ای برخوردار هستیم.

مهرمحمدی همچنین از برگزاری اجلاس اساتید دانشگاه‌های فرهنگیان کشور در مشهد طی دو روز آینده خبر داد و تصریح کرد: در استان خراسان رضوی دانشگاه فرهنگیان کمترین مشکل را دارد و تقاضا داریم که استاندار به نیازهای عاجل و فوری پردیس خواهران این دانشگاه در مشهد توجه کند.