شیخ احمد بدرالدین حسون سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مفتی اعظم سوریه یکی از عوامل پیشرفت نیز انسان سازی دانست و گفت: قم و حوزه علمیه آن به سرعت در حال پیشرفت است و عقب نشینی ندارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، شیخ احمد بدرالدین حسون در حاشیه دیدار با آیت الله مکارم شیرازی که در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) برگزار شد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران الگویی برای تمام کشورهای جهان می‌باشد و برای همه آنان دارای پیام است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه فقه، علم، تکنولوژی و تربیت نیروی انسانی نمونه بوده و برای تمام انسانیت دارای پیام است، ادامه داد: هر ساله شاهد پیشرفت تهران هستیم در شهر مشهد نیز علاوه بر وجود حرم امام رضا(ع)، شاهد وجود مدارس و مراکز دینی متعدد هستیم.

مفتی سوریه به جایگاه شهر قم اشاره کرد و گفت: شهر قم نیز شهری است که هر سال تولدی تازه دارد و هر ساله در این شهر طلاب و مدارس و مساجد جدیدی متولد می‌شود.

 شیخ حسون بیان داشت: قم و حوزه علمیه آن به سرعت در حال پیشرفت بوده و عقب نشینی ندارد و باید بدانیم که پیشرفت فقط با ساخت کارخانه، کارگاه، ساخت مسجد و حسینیه حاصل نمی‌شود، بلکه یکی از عوامل پیشرفت نیز انسان سازی است.

وی ابراز داشت: انسانی که امروز در قم تحصیل می‌کند، تنها یک مذهب محدود را فرا نمی‌گیرد، بلکه انسانی است که با دین، مکتب، عمل و عقیده خود، تمام جهان را در بر گرفته و در این راه از مذهب خود کمک می‌گیرد و از خداوند متعال می‌خواهم این پیشرفت‌ها در جمهوری اسلامی ایران ادامه داشته باشد تا همواره الگوی جهان باشد.

همت و انرژی آیت الله العظمی مکارم مثال زدنی است

 مفتی اعظم سوریه به دیدار خود با آیت الله مکارم شیرازی هم اشاره کرد و افزود: در این دیدار مردی را دیدم که بیش از نود سال داشت، اما همت و انرژی او مثال زدنی بود و گویی او یک جوان سی ساله است.

 شیخ حسون اظهار داشت: من مردی را دیدم که ایمان او پیر نشده، گرچه خود ایشان مسن است؛ اما ایمانشان جوان و تازه است و ایمانی را دیدم که از ایشان ترواش می‌کند و شاگردان ایشان نیز زبان گویای معارف ایشان در عمل به اسلام هستند.

۰ ratings0/5