سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) پذیرش دکتری پژوهش محور : معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح های خود سفارش هایی به دانشگاه ها داده اند که این طرح ها در قالب ۲۵۰۰ رساله دکتری و با ۱۶۰۰ تا دو هزار میلیارد ریال اعتبار اجرا می شوند.
محمد مهدی نژاد نوری در نشستی با خبرنگاران به منظور ارائه گزارش عملکرد چند سال گذشته این معاونت از ایجاد شبکه آزمایشگاه های علمی کشور و ایجاد پژوهشگاه های مشترک میان دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها در برخی مناطق سخن گفت و افزود: امکان استفاده مشترک از امکانات نرم و سخت افزاری دانشگاه ها فراهم شده است.
وی همچنین گفت: برای افزایش همکاری های بین المللی تلاش کرده ایم ولی هنوز در نقطه مطلوبی قرار نداریم.
در حال حاضر ۲۵۰۰پروژه دکتری از سوی ۷هزار دانشجوی دکتری به صورت سفارشی دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود و بیش از سه هزار پروژه قرارداد بین دانشگاه‌ها و صنایع انجام شده است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اظهار داشت: در حال حاضر در ۸ دانشگاه مجوز ارائه دکترای پژوهش‌محور داده شده است و در بقیه دانشگاه‌ها نیز این دوره راه‌اندازی می‌شود.
مهدی نژاد نوری افزود: چند دانشگاه کشور رایانه های مادر دارند و دانشگاه های دیگر نمی توانند از آن برای کارهای محاسباتی خود استفاده کنند، بنابراین شبکه ای در ۱۶ نقطه میان این دانشگاه ها ایجاد شده است و باید این شبکه توسعه یابد تا از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود.
وی تأکید کرد: اگر بتوانیم علم را وارد زندگی مردم کنیم اقتصاد و تولید علم هم رونق می یابد
مهدی نژاد نوری افزود: در این زمینه حلقه تولید فرآورده ها نیز باید در کشور بسته می شد که این اتفاق افتاد، هرچند برخی حلقه ها کمی ضعف دارند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شبکه علمی پهن باند نیز باید در کشور ایجاد شود تا همه منابع اطلاعاتی که در کشور داریم در یک جا متمرکز شود و این شبکه نیز قابلیت برگزاری کنفرانس ها و کلاس های مجازی خواهد داشت.
وی افزود: جامعه ای می تواند رونق اقتصادی داشته باشد که چرخه نوآوری در آن نهادینه شده باشد و این به آن معنی است که نظام هایی برقرار شود که بخصوص در حوزه دانشجویی ابتدا یک ایده بتواند متولد شود و در مرحله بعد پرورش یابد.
مهدی نژاد نوری اضافه کرد: حلقه ایده تا محصول یا خدمات و ورود آن به بازار یعنی نوآوری و نوآوری این نیست که کسی حرف جدیدی بزند.
وی همچنین از وضعیت عالی تولید علم و تحقیقات در کشور سخن گفت و افزود: اگر مقالات علمی که به زبان فارسی داریم در کنار مقالات داخلی نمایه شده بین المللی محاسبه می شد در زمره ده کشور دنیا قرار می گرفتیم.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون