سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) دکتری بدون آزمون ۹۲-۹۳ : فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه حکیم سبزواری در سایت این دانشگاه قرار گرفت. پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۳ دانشگاه حکیم سبزواری برای نیمسال اول ۹۲-۹۳ می باشد.

متن فراخوان دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص پذیرش دانشجو در دوره ی دکتری بدون شرکت در آزمون ورودی به این گونه است:

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه شماره۲۲۳۵۴/ و – مورخ۲/۳/۱۳۹۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع دکتری PH.D درکلیه رشته های موجود بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، برای نیم سال اول سال تحصیلی (۹۳-۹۲) نموده است.

الف: شرایط عمومی متقاضیان:
دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های ذکر شده در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۸/۳/۱۳۹۲ به آدرس : خراسان رضوی- سبزوار- توحید شهر – پردیس دانشگاه حکیم سبزواری پست نمایند:
توجه : بر روی پاکت ضمن اشاره به جمله جهت استفاده از سهمیه استعداد های درخشان نام رشته مقطع کارشناسی ارشد نیز ذکر گردد.

۱٫ دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. و علاوه بر شرایط عمومی یکی از شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند.
۲٫ دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه.
۳٫ از شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.
۴٫ قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.
۵٫ مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط(تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است)
۶٫ تکمیل فرم درخواست و پیوست تمام مدارک مورد نظر به فرم.
۷٫ واریز مبلغ ۴۷۰٫۰۰۰ ریال به منظور بررسی مدارک به شماره حساب ۷۸۷۴۵۱۷۵۵۴ درآمداختصاصی دانشگاه نزد بانک تجارت قابل واریز از تمامی شعبه ها

ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:
۱٫ دارای حداقل دو مقاله چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات علمی- پژوهشی داخل یا ISC و ISI یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
۲٫ دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
۳٫ رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
۴٫ دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
۵٫ دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو).
۶٫ دانشجویانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را پس از ۶ نیم سال با گذراندن حداقل ۱۰۰ واحد درسی طی کرده اند و به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد بر تر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت ۸ نیم سال دانش آموخته شده اند چنانچه در آزمون سراسری سازمان سنجش دا رای رتبه های زیر می باشند :
رتبه زیر۱۰۰ درگروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فیزیک- رتبه زیر۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی
رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان
با داشتن حداقل یک مقاله‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) دارای شرایط پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری می باشند.
۷٫ رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵%، دارای حداقل یک مقاله ‌ پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجودر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد).
۸٫ طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند به جای یک مقاله در هر یک از موارد فوق جایگزین شود.
۹٫ دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکترای تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت به دانشگاه ها معرفی می شوند تا در صورت قبولی در مصاحبه تخصصی، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.

پ) مدارک مورد نیاز:
۱) تکمیل فرم شماره ۱ و پیوست تمام مدارک مورد نظر (مدارک مربوط به هر مورد از سوابق باید در پوشش های پلاستیکی جداگانه با برچسب مشخص شود) .
۲) تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.
۳) سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.
۴) تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۴×۳
۵) دانشجویان مشمول هر کدام از موارد فوق باید تاییدیه آن را از مراجع ذی صلاح تهیه و به همراه فرم درخواست به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری تحویل دهند.
۶) به مدارک ناقص یا مدارکی که بعد از تاریخ اعلام شده؛ پست گردد ترتیب اثر داده نمی شود.

  • سایت دانشگاه حکیم سبزواری

http://www.hsu.ac.ir/?p=4478

 سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

  • پذیرش دکتری

پذیرش دکتری از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد  ۱۳۸۷ به بعد است .

  • دکتری بدون آزمون

پذیرش دکتری بدون آزمون برای نیمسال اول تحصیلی ۹۲-۹۳ خواهد بود.

  • پذیرش دکتری بدون آزمون

پذیرش دکتری بدون آزمون مقاله از پایان نامه (ISC) بین المللی ISI  

  • دانشگاه حکیم سبزواری

(دانشگاه تربیت معلم سبزوار سابق)
دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۱۳۶۶ به عنوان شعبه‌ای از دانشگاه تربیت معلم تهران تأسیس شد و با تلاش پیگیر مسئولان شهرستان و حمایت وزارت وقت فرهنگ و آموزش عالی، با پذیرش ۱۶۴ نفر دانشجو در چهار رشته‌ی دبیری الهیات، دبیری زبان و ادبیات فارسی، دبیری زبان و ادبیات عرب و دبیری ریاضی در مقطع کارشناسی فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود و تاکنون پیوسته بر تعداد گروه‌های آموزشی، رشته ها، گرایش‌های تحصیلی و تعداد دانشجویان افزوده شده است.
در حال حاضر دانشگاه حکیم سبزواری دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ی تحصیلی در مقاطع کارشناسی (۶۴رشته)، کارشناسی ناپیوسته (۳رشته)، کارشناسی ارشد(۵۹ رشته) و دکتری ( ۱۳رشته) در قالب ۱۰ دانشکده شامل دانشکده‌ های ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، مهندسی معماری و شهرسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مهندسی برق و مکانیک، الهیات و معارف اسلامی، جغرافیا و علوم محیطی، مهندسی نفت و پتروشیمی و دانشکده‌ی ریاضی و علوم کامپیوتر با جمعیت دانشجویی بالغ بر ۷۷۰۰ نفر دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم(شبانه) و نیمه حضوری به فعالیت مشغول می‌باشد.
این دانشگاه در حال حاضر دارای ۲۰۲عضو هیأت علمی تمام وقت شامل ۵۹ مربی، ۱۲۵ استادیار و ۱۷دانشیار و ۲ نفر استاد تمام می‌باشد. همگام با اعضای هیأت علمی تمام وقت، تعداد ۱۹۵عضو هیأت علمی حق التدریس نیز در امر آموزش با دانشگاه همکاری می نمایند.
همچنین شایان ذکر است که تعداد ۲۳۷ نفر کارمند در قسمت های مختلف دانشگاه مشغول به کار و خدمات رسانی به دانشجویان می باشند.

پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه حکیم سبزواری

همچنین دانشکده کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد با ۱۹ گرایش و در مقطع دکتری با ۷ گرایش به امر آموزش دانشجویان مشغول می‌باشد. پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه زنجان (لازم به توضیح هست که دو رشته کاردانی زنبور عسل با ۱۳۰ فارغ‌التحصیل و کارشناسی ناپیوسته صنایع غذایی با ۲۰ فارغ‌التحصیل قبلاٌ‌ در مجموعه دانشکده حضور داشتند که در حال حاضر این رشته‌ها وجود ندارند.)

  • پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۲-۹۳

دکتری بدون آزمون ۹۳ پذیرش دکتری در دانشگاه Sabzvari : دکتری بدون آزمون ۹۳ | پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون ۹۲-۹۳ دانشگاه حکیم سبزواری | رشته های پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۲-۹۳ دانشگاه حکیم سبزواری | PhD 92-93 .

۰ ratings0/5