سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نماینده مجلس شورای اسلامی روند پذیرش دانشجو در پژوهشگاه شاخص پژوه را تشریح کرد.

داوود محمدی نماینده مجلس پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان

داوود محمدی نماینده مجلس و توضیحاتی در خصوص پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان

به گزارش پی اچ دی آزمون ، داوود محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره وضعیت پژوهشگاه شاخص پژوه و تعیین تکلیف دانشجویان این پژوهشگاه ، گفت: پژوهشگاه شاخص پژوه مجوز فعالیت خود را از وزارت علوم وقت گرفته بود تا فعالیت پژوهشی داشته باشد و مسؤولان این پژوهشگاه از طریق قراردادی که با دانشگاه اصفهان منعقد کردند، پژوهشگاه را در این دانشگاه مستقر کردند و در این مدت دانشجو پذیرش کردند، اما دانشجویان تصور کردند که از سوی دانشگاه اصفهان مدرک می‌گیرند در حالیکه این موسسه خصوصی بوده است.

پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان

پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان

پژوهشگاه شاخص پژوه

وی افزود: پس از مدتی وزارت علوم نسبت به روند کار معترض شد و یک پروسه طولانی صورت گرفت به طوریکه وزارت علوم درخواست ارائه مجوز قانونی از سوی این پژوهشگاه را داشت و در نهایت مسأله به دیوان عدالت اداری رسید.

محمدی گفت: دیوان در این زمینه حکمی صادر کرد و اختلافاتی ایجاد شد و وزارت درخواست تعطیلی پژوهشگاه شاخص پژوه را داشت که در نهایت دیوان و وزارت علوم تصمیم به تعطیلی گرفتند و قرار شد برای ادامه تحصیل دانشجویان این پژوهشگاه نیز مکان‌هایی تعیین شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در حال حاضر وزارت علوم مکان‌های دیگری را برای ادامه تحصیل مشخص کرده، این قضیه به مجلس هم کشیده شد و ما از وزارت علوم گزارش خواستیم و جلسه‌ای در کمیسیون برگزار شد و در نهایت کمیته مسؤول پیگیری مجلس خواست که این موسسه (پژوهشگاه شاخص پژوه) کار پژوهشی را ادامه دهد ولی به دلیل مشخص و تعریف شده‌ای خود کمیسیون هم به نتیجه رسید که ادامه کار آموزشی را مجاز ندانست.

دکتر امیر محمود زاده رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان

دکتر امیر محمود زاده رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان پژوهشگر برتر سال ۹۵

وی اضافه کرد: وزارت علوم این کار را دنبال کرد که دانشجویان این پژوهشگاه به دانشگاه‌های دیگر بروند،
ما از وزارت خواستیم مشکلات را حل کند ولی اینکه وزارت چه کرده من اطلاع ندارم.
به گفته وی، زمانی مجلس ورود کرد که اختلافات صورت گرفته بود و احکامی صادر شده بود، نمی‌توانیم بگوییم مجوزی که صادر شده به قوت خود باقی است زیرا ایراداتی به روند کار موسسه وارد شده که ایرادات جدی بوده بنابراین تصمیماتی از سوی وزارت اتخاذ شده و دیوان تائید کرده و درخواست وزارت علوم غیرقانونی نبوده و مستند بر اسناد و مدارک بوده است.

وی گفت: روند آموزشی موسسه به صلاح آموزش عالی نبوده و آنچه کمیسیون به آن رسید این بود که مجوز پژوهش منتفی نشد بلکه پذیرش دانشجو مسکوت شد.