معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: سایت ثبت نام برای دکتری پژوهش محور باز است و داوطلبان تا روز یکشنبه ۵ بهمن ماه می توانند در این مقطع ثبت نام کنند.

دکتر مجتبی علوی فاضل با اعلام این خبر افزود: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

وی در مورد شرایط ثبت نام گفت: داوطلبان در رشته های علوم انسانی باید معدل حداقل ۱۸ و برای رشته های غیرعلوم انسانی معدل ۱۷ را در مقطع کارشناسی ارشد کسب کرده باشند. همچنین دارندگان مدرک دکتری عمومی پزشکی یا داروسازی که دارای معدل حداقل ۱۷ باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در این دوره ها هستند .

علوی فاضل در پاسخ به این سوال که آیا برای کسانی که از دانشگاههای برتر فارغ التحصیل شده اند ،تسهیلاتی وجود دارد، گفت:اگر داوطلبان از ۱۵ دانشگاه برتر موجود در فهرست Scopus فارغ التحصیل شده باشند و یا جزء فارغ التحصیلان دانشگاههای جامع (برتر) دانشگاه آزاد اسلامی باشند ، معدل آنها با ضریب ۱/۱ برای رشته های با حدنصاب معدل ۱۷ و ۱٫۰۵ برای رشته های با حدنصاب معدل ۱۸ درنظر گرفته خواهد شد.

وی درمورد نحوه پذیرش ثبت نام شدگان گفت : داوطلبان باید اطلاعات پروژه تحقیقاتی و استاد راهنمای مربوطه را در قالب فرم ارائه شده در سامانه ،ثبت کنند .

علوی فاضل در مورد شرایط استاد راهنما، برای پذیرش تز و طرح گفت : استاد راهنمای اصلی باید عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد بوده و سابقه داشتن دانشجوی دکتری را داشته باشد. طرح باید برون دانشگاهی مصوب و مورد حمایت دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی باشد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت : زمان آغاز به تحصیل این دسته از داوطلبان در دو نیمسال مهر و بهمن خواهد بود که بنا به زمان ثبت نام و پذیرش اعلام خواهد شد.

مهلت ثبت نام دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام دکتری پژوهش محور باز است آخرین مهلت ثبت نام دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد – دکتری پژوهشی آزاد – پذیرش دانشجوی دکتری پژوحش محور ۹۴ – ۹۵ – اخبار دکتری