سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) مصاحبه آزمون دکتری ۹۲ : معاون آموزشی دانشگاه تهران با ابراز گلایه از سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان معرفی شده به دانشگاه برای انجام مصاحبه آزمون دکتری چند برابر بیشتر از حد اعلام شده است که این مسئله از کیفیت مصاحبه‌ها می‌کاهد.
سیدمهدی قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: براساس برنامه تعیین شده باید تعداد داوطلبان معرفی شده به هر دانشگاه برای مصاحبه حدود ۳ تا ۴ برابر ظرفیت هر دانشگاه باشد ولی ۷ تا ۸ برابر ظرفیت در هر رشته افراد برای مصاحبه به دانشگاه معرفی شدند.
وی افزود: در مصاحبه رشته جراحی دامپزشکی که روز شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه برگزار شد 7 برابر ظرفیت اعلام شده برای مصاحبه به دانشگاه معرفی شده بودند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به محدودیت زمانی برای انجام مصاحبه‌ها گفت: با توجه به محدودیت زمانی داوطلبان که هر روز باید برای انجام مصاحبه در یک دانشگاه حاضر می‌شدند، تعداد زیاد افراد مصاحبه‌شونده سبب کاهش کیفیت مصاحبه شد.
وی گفت: در سال گذشته برای ظرفیت ۱۰ نفری ۱۳۶ نفر معرفی شده بودند که در این صورت امکان مصاحبه در یک روز برای این تعداد افراد وجود ندارد.
قمصری اظهار داشت: مصاحبه‌های دانشگاه تهران امسال به صورت ارزیابی تخصصی صورت گرفت.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون