سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net) مصاحبه دکتری : نمونه فرم توصیه نامه ( ﻓﺮم ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻧﺎﻣﻪ داوﻃﻠﺒﺎن آزﻣﻮن دﻛﺘﺮی ) در مرحله مصاحبه دکتری … :

توصیه نامه چیست؟

توصیه نامه چیست؟ توصیه نامه یا Recommendation Letter یکی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش از اکثر دانشگاههای معتبر دنیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. این نامه که به خصوصیات و توانایی های شما در محیط آکادمیک می پردازد باید از طرف یکی از اساتید شما در آخرین مقطع دانشگاهی تان باشد که از طریق روش های مختلف که عموماً توسط دانشگاه مقصد تعیین می شود و به همراه دیگر مدارک لازم باید برای دانشگاه ارسال شود. یک توصیه نامه خوب می‌تواند روند اخذ پذیرش را تسهیل نماید. هر دانشگاه بر اساس مصوبات داخلی خود قوانینی را به اجرا می‌گذارد که در کشورهای مختلف کمی تفاوت دارد.

هدف از ارائه توصیه نامه به دانشگاه مقصد در واقع نشان دادن توانایی و لیاقت شما برای تحصیل در مقطع بالاتر و در رشته تحصیلی مد نظر می باشد که این توانایی باید از طرف اساتید سابق شما که سابقه تدریس یا همکاری در پروژه های تحقیقاتی مختلف را با شما داشته اند، تایید شود.

چگونه اخباردکتری را در ایمیل شخصی خود دریافت کنیم؟ »

 

توصیه نامه مصاحبه دکتری

  • بهترین مرجع برای اطلاع از توصیه نامه دکتری سایت دانشگاه مقصد می‌باشد. با مراجعه به سایت دانشگاه می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید. فرم  به صورت فایل PDF یا Word با قابلیت چاپ در دسترس قرار دارد.به طور معمول ۲ یا ۳۳ توصیه نامه مورد نیاز است. این فرم می‌بایست توسط اساتیدی که درمورد سطح علمی شما آگاهی کافی دارند تکمیل شود. بدیهی است اساتیدی که در طول تحصیل با آن‌ها کلاس داشته‌اید و موفق به کسب نمره خوبی در آن درس شده‌اید گزینه خوبی هستند.

توصیه نامه دکتری

توصیه نامه می‌تواند در مقطع دکتری بسیار با ارزش تلقی شود لذا بهتر است یکی از اساتیدی که توصیه نامه را می‌نویسد، استاد راهنمای کارشناسی ارشد باشد. چنانچه پایان نامه خوب و منسجمی را ارائه دهید در گرفتن توصیه نامه مشکلی نخواهید داشت و استاد راهنما در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

اگر استاد مرجع شما زمان کافی برای نوشتن توصیه نامه ندارد و خودتان میخواهید یک نمونه آماده را برای امضا برای استاد خود ببرید، می توانید از نمونه های زیر استفاده کنید و توصیه نامه را با اطلاعات مربوط به خود تکمیل نمایید.

آنچه برای موفقیت در مصاحبه دکتری نیاز دارید »

letter of recommendation sample

To whom it may concern,

I have known Mr/Mrs …. since ….. (insert year for example 2010) as a graduate student in ….. (name of the university) at …… (name of the depatment). He/She has passed the ….. (name of the subject) with me where she/he was one of my top students.

She has successfully passed her MSc thesis titled “……” with me and has submitted several papers to international journals and conferences from her thesis. During this thesis, I found Mr/Mrs. …… a hard working student, interested in the subject, and with a very good perseverance. Her team work is excellent.

So it is a great pleasure for me to strongly recommend her to participate in a Ph.D program and I am sure that she can fulfill Ph.D with qualified excellent dissertation

Sincerely
SUPERVISOR NAME, Ph.D
FACULTY NAME
University of ….

Contact No

Email

نمونه فرم توصیه نامه مصاحبه دکتری

بسمه تعالی

به دانشگاه تحصیلات تکمیلی……
از اداره کل آموزش دانشگاه ………

گواهی میشود خانم/آقای ………………….. فرزند ………………… به شماره شناسناه صادره از ………….. متولد ………… دانشجوی دوره کارشناسی ارشد رشته ……….. به شماره دانشجویی…………….. تا پایان سال تحصیلی ……… تعداد …… واحد درسی را با معدل ……….گذرانده و در پایان ……ماه سال….. شرایط بالقوه دانش آموختگی را دارد.

مهر و امضا معاون/مدیر کل آموزش دانشگاه
نشانی داوطلب:
شماره تلفن:
نشانی پست الکترونیک:

فرمتوصیه نامه داوطلبان آزمون دکتری

فرم توصیه نامه برای داوطلبان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی

این قسمت باید توسط داوطلب تکمیل و امضاء گردد.
نام و نام خانوادگی داوطلب …………………………………. تاریخ …………………….
داوطلب تحصیل درکدام دوره هستید؟ □ دکترا □ کارشناسی ارشد امضای داوطلب

نام و نام خانوادگی استاد: آدرس استاد:

این قسمت باید توسط یک عضو هیات علمی دانشگاه تکمیل گردد. تکمیل فرم توسط استاد(ان) راهنمای پروژه یا استادانی که داوطلب حداقل دو درس با ایشان گذرانده است ترجیح دارد.

استاد محترم،
از جنابعالی درخواست می شود که فرم زیر را در مورد داوطلب فوق الذکر تکمیل نموده و در پاکت دربسته و با امضا یا مهر روی درب پاکت،‌ توسط دانشجو و یا مستقیماً توسط پست به آدرس زیر و یا کپی آنرا به آدرس الکترونیکی(……..) ارسال فرمایید. قبلاً از صرف وقت، دقت نظر و صراحت شما در این رابطه تشکر میگردد.
صندوق پستی……….خیابان …..، دانشگاه …….، دانشکده ……..، تحصیلات تکمیلی، بخش پذیرش دکترا
نوع ارتباط شما با داوطلب چگونه و به چه مدت بوده است؟ (استاد راهنمای پروژه، مدرس، …) …………………………………..
لطفاً جدول زیر را با توجه به تواناییهای داوطلب در مقایسه با دیگر دانشجویان خود یا سایر دانشجویان در شرایط مشابه تکمیل نمایید.
گروه مورد مقایسه: …………………… نفر دانشجویان در سطح …………………. (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) است.

زمینه مورد ارزیابی استثنائی، عالی،خوب
توانایی کلی برای ادامه تحصیل
داشتن هدف مشخص و انگیزه برای ادامه تحصیل
توانایی انجام تحقیق
قدرت تحلیل علمی و خلاقیت در تحقیق
توانائی پیشبرد تحقیق بصورت مستقل
قدرت بیان
توانایی نگارش
قابلیت انجام کار بصورت گروهی
نظم و انضباط در کار
خصوصیات فردی (مسئولیت پذیری، قابلیت اعتماد، متانت، پشتکار…)
توانایی تدریس
جمع بندی کلی از تواناییهای داوطلب

لطفاً هرگونه اطلاعات تکمیلی دیگری را که در ارزیابی داوطلب مفید میدانید در سطرهای زیر بنویسید و یا در برگ جداگانه ای درج و به این فرم ضمیمه نمایید.
……………………………………………..

نام و نام خانوادگی استاد: ……. تلفن محل کار: …….
مرتبه علمی: ……… پست الکترونیکی: ……….
دانشکده: …………….. تاریخ: …………………..
دانشگاه: ……….. امضاء: ………………….

به گزارش پی اچ دی آزمون و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و خبر اطلاع رسانی های که صورت گرفته است ، نتایج آزمون دکتری ۹۶ در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه اعلام شد . آزمون دکتری ۹۶ که برای اولین بار در سال های گذشته ، برای داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری بصورت تجمیع شده برگزار شد به مرحله اعلام نتایجج اولیه رسید و بعد از آن مراحل انتخاب رشته دکتری ۹۶ و مصاحبه دکتری ۹۶ برگزار خواهد شد . از آنجایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون بوده پس نتایج هم از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد . همچنین دقت داشته باشید کارنامه جداگانه ای تحت عنوان اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد ۹۶ وجود ندارد و برای هرر داوطلب فقط یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.orgg منتشر می شود .

دانلود رایگان سوالات دکتری ۹۲ تمامی گروهها و رشته ها و گرایشها
دانلود رایگان سوالات دکتری ۹۲ دانلود سوالات دکتری ۹۲ فنی و مهندسی آزمون دکتری ۹۲
دانلود رایگان سوالات دکتری ۹۲ سوالات کنکور دکتری ۹۲ علوم انسانی PhD
بسته موفقیت در مصاحبه دکتری | ناگفته های مصاحبه دکتری

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

۰ ratings0/5