سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری دانشگاه آزاد 92 : خسرو دانشجو رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اعمال گزینش بر اساس بررسی صلاحیت عمومی در پذیرش دانشجوی دکتری را تکذیب کرد.

بررسی صلاحیت عمومی دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد

یکی دیگر از شرکت کنندگان آزمون دکتری دانشگاه آزاد در خصوص تعیین صلاحیت داوطلبان پیش از اعلام اسامی پذیرفته شدگان از خسرو دانشجو سوالی پرسید و گفت: اخبار موثقی داریم که اعلام می کند داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه آزاد پیش از اعلام اسامی‌شان ابتدا تعیین صلاحیت می شوند و حتی این تعیین صلاحیت به قدری می تواند تاثیر گذار باشد که اگر داوطلبی رتبه نخست آزمون است پس از احراز صلاحیت، رتبه اش تغییر می کند.

بررسی صلاحیت عمومی دکتری دانشگاه آزاد

خسرو دانشجو در این باره اظهار داشت: من به تمام اخبار موثق شما احترام می گذارم و به شما متقاضیان اعلام می کنم در زمان ورود هیچ پالایشی به جز پالایش علمی انجام نمی دهیم.

شهریه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

وی درباره شهریه دوره های کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به منظور ارائه برخی توضیحات به ذکر مثالی پرداخت و گفت: تهیه برخی مواد آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد شدنی نیست و اگر هم تهیه می شوند با چندین برابر قیمت در دسترس قرار می گیرند، شما فکر می کنید افزایش حقوق کارکنان بدون افزایش شهریه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد همچنین دکتری بدون بار است؟ یعنی بدون تحمل کردن فشار در حال افزایش حقوق کارکنان‌مان هستیم؟ اصلاً مگر می توان این حقوقها را افزایش نداد؟ می توان کیفیت را بدون افزایش شهریه، حفظ کرد؟ پوستمان دارد کنده می شود اما سعی می کنیم کیفیت را هم حفظ کنیم.
در این میان داوطلبی در پاسخ به دفاعیات عدم افزایش شهریه در مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد، گفت: اما این عدم افزایش در پذیرش بی رویه دانشجو جبران شده است، به عنوان مثال در واحد مهاباد و در رشته حقوق که ظرفیت پذیرش ۶۰ نفر بوده به ۲۰۰ نفر افزایش یافته پس درآمد دانشگاه چندین برابر شده است.
دانشجو این انتقادات را اتهامات بی اساسی دانست که برخی به دانشگاه آزاد وارد می کنند و این تعداد افزایش بی رویه را غیرممکن عنوان کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی و دفتر گسترش وزارت علوم مثل شیر بالای سر دانشگاه آزاد ایستاده اند و اجازه نمی دهد این اتفاقات رخ دهد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون