سایت آزمون دکتری (PhdAzmoon.Net) آخرین تغییرات آزمون دکتری ۹۲ : مشاور عالی سازمان سنجش جزئیات تعداد و مدت پاسخگویی به سوالات آزمون دکتری ۹۲ را تشریح کرد.

آزمون دکتری سال ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به برگزاری آزمون دکتری ۹۲ در روز جمعه ۱۸ اسفند ماه، تعداد و مدت پاسخگویی به سوالات این آزمون را تشریح کرد.

زمان آزمون دکتری ۹۲

آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۲ در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه (۱۸ اسفندماه) در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

آزمون دکتری ۹۲ صبح جمعه

داوطلبان باید در صبح روز جمعه به سوالات آزمون تخصصی و استعداد تحصیلی پاسخ دهند.

تعداد سوالات اختصاصی آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در صبح روز جمعه به داوطلبان دفترچه سوالات تخصصی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه استعداد تحصیلی (دفترچه شماره ۲) داده می‌شود، اظهار کرد: تعداد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه اختصاصی برای رشته‌های مختلف متفاوت است.

سوالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری ۹۲

دکتر توکلی با بیان اینکه برای آزمون استعداد تحصیلی ۴۰ سوال طراحی شده است، تصریح کرد: داوطلبان باید در مدت زمان ۹۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به توزیع دفترچه سوالات زبان آزمون دکتری در بعدازظهر روز جمعه، گفت: هر یک از داوطلبان باید به ۷۰ سوال زبان در ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند.

نمره آزمون اختصاصی و استعداد تحصیلی آزمون دکتری ۹۲

دکتر توکلی با بیان اینکه برای آزمون اختصاصی و استعداد تحصیلی برای هر پاسخ صحیح، سه نمره مثبت در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: به منظور خنثی‌ کردن پاسخ‌های حدسی و تصادفی، به هر پاسخ اشتباه، یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.
بنابراین داوطلبان اگر پاسخ صحیح سوالی را نمی‌دانند، به آن پاسخ ندهند؛ چرا که به سوالات بدون جواب، نمره منفی و مثبت تعلق نمی‌گیرد. همچنین اگر داوطلبی به یک سوال بیش از یک پاسخ داده باشد، پاسخ سوالات غلط محسوب می‌شود و نمره منفی برای آن منظور خواهد شد.

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه آزمون زبان نمره منفی ندارد، خاطر نشان کرد: چنانچه داوطلبی پاسخ غلط به سوالات آزمون زبان دهد، برای این سوالات نمره منفی منظور نمی‌شود.

کارنامه آزمون دکتری ۹۲

کارنامه داوطلبان آزمون دکتری ۹۲ دهه دوم فروردین منتشر می‌شود.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۲

انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری ۹۲ از ۲۰ تا ۲۴ فروردین انجام خواهد شد.

نتایج آزمون دکتری ۹۲

پس از طی مرحله مصاحبه آزمون دکتری ۹۲، نتایج نهایی پذیرفته شدگان نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

۰ ratings0/5