سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) آزمون دکتری ۹۳ : رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: ۵ رشته میان رشته ای علوم دریایی و اقیانوسی در مقاطع کارشناسی تا دکتری به تصویب نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید و از مهرماه سال جاری وارد دروس دانشگاهی می شود.
مسعود صدری نسب در پانزدهمین نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی افزود: شیمی دریا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، زمین شناسی دریا در مقطع کارشناسی ارشد، حمل و نقل بین قاره ای در مقطع کارشناسی ارشد، زیست فناوری دریا در مقطع دکتری و اقیانوس شناسی در مقطع کارشناسی رشته های جدید مصوب شده اند.
وی اظهار داشت: راه اندازی این رشته ها با همکاری اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی و موسسه ملی اقیانوس شناسی تهیه و به تصویب وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسیده است.
وی درباره ضرورت راه اندازی اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی گفت: این اتحادیه در سال ۱۳۸۶ با هدف هماهنگی و گسترش تعامل آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دریایی کشور و ارتقای سطح علوم و فنون دریایی در جهت پیشبرد اهداف راهبردی ایران تاسیس شد.
صدری نسب افزود: اکنون ۱۸ دانشگاه ساحلی و تعدادی مراکز دریایی عضو این اتحادیه هستند که تصویب آیین نامه های کارگروه های تخصصی و تهیه سند توسعه آموزش عالی کشور در حوزه دریا و اقیانوس برخی از فعالیت های این اتحادیه است.
وی ادامه داد: همچنین بازنگری دروس رشته های گروه علوم دریایی از دیگر وظایف این اتحادیه است که تاکنون جلسات متعددی دراین زمینه برگزار شده که در آن سرفصل دروس رشته های علوم زیستی دریا، علوم غیر زیستی دریا، مهندسی دریا و علوم انسانی دریا در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مورد بازنگری قرار گرفته اند.
صدری نسب افزود: تصویب کلیات برنامه راهبردی توسعه آموزش عالی در حوزه علوم و فنون دریایی و اقیانوسی، ایجاد مرکز ملی تحقیقات دریایی جنوبگان، برنامه ریزی درسی برای گروه علوم و فنون دریایی با مشارکت تمام دانشگاه ها و مراکز پژوهشی از مصوبات این اتحادیه است.
وی در ادامه اظهار داشت: همکاری و هماهنگی میان دستگاه های دریایی برای ارتقای علم اقیانوسی و دریایی از اهمیت زیادی برخودار است که در این راستا انجمن ملی اقیانوس شناسی شکل گرفت که همکاری با این انجمن همواره مورد تاکید است.
پانزدهمین نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاهها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی امروز – یکشنبه – با حضور روسای دانشگاه های علوم و فنون دریایی کشور در موسسه ملی اقیانوس شناسی برگزار شد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

۰ ratings0/5