سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net )  آزمون دکتری ۹۴ : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری از عصر امروز،چهارشنبه ۲۶فروردین ماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا،گفت:در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ۹۴،تعداد ۲۰۱هزار و ۶۶۰داوطلب ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۸۷هزار و ۵۱۲نفر زن و ۱۱۴هزار و ۱۴۸نفر مرد بودند. وی افزود:در این آزمون که در صبح جمعه ۱۵اسفند ۹۳برای پذیرش دانشجو در ۲۵۰کدرشته امتحانی و هفت گروه آموزشی در ۵۳شهرستان و ۱۰۲حوزه امتحانی برگزار شد،۱۶۴هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه حضور یافتند که از این تعداد ۷۲هزار و ۳۵۸داوطلب زن و ۹۲هزار و ۲۲۹داوطلب مرد بودند. وی درمورد اعلام نتیجه آزمون توضیح داد: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه مذکور از عصر امروز،چهارشنبه ۲۶ فروردین روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۵۶هزار و ۷۴۰داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند،اظهار کرد: از تعداد مجازین به انتخاب رشته ۲۳هزار و ۵۷۸نفر زن و ۳۳هزار ۱۶۲نفر مرد هستند. توکلی ادامه داد:داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند ضرورت دارد از روز دوشنبه ۳۱فروردین لغایت پنجشنبه سوم اردیبهشت به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه آن و همچنین مطالعه اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش با رعایت کلیه ضوابط نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰کد رشته محل از میان کدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام و به ترتیب اولویت علاقه نسبت به ثبت آن ها در فرم اینترنتی اقدام نمایند.

  • جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص منابع و کلاس های آمادگی آزمون های زبان کد دوره مورد نظر را به شماره ۱۰۰۰۴۲۳۱۲ پیامک نمایید:

آزمون زبان TOEFL تافل کد : TOEFL-PHTF
آزمون زبان IELTS آیلتس کد : IELTS-PHTF
زبان آزمون دکتری کد : ZAD-PHTF
آزمون زبان MSRT (MCHE) کد: MCHE-PHTF
آزمون زبان MHLE کد: MHLE-PHTF
آزمون زبان UTEPT کد: UTEPT-PHTF
آزمون زبان EPT کد: EPT-PHTF

وی در ادامه توضیح داد:پس از انتخاب رشته توسط مجازین،گزینش علمی مرحله اول به منظور معرفی اولیه داوطلب به صورت چند برابر ظرفیت با توجه به ظرفیت پذیرش در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرش دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰درصد آزمون و ۲۰درصد معدل های تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد صورت میگیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: فهرست اسامی چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی سوابق تحصیلی علمی-آموزشی-پژوهشی مطابق مصوبه وزارت علوم حداکثر در پنج کدرشته محل در نیمه دوم اردیبهشت از طریق سایت سازمان سنجش منتشر و برای معرفی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال خواهد شد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

اعلام نتایج آزمون دکتری زمان اعلام نتایج دکتری

اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۴ زمان اعلام نتایج دکتری ۹۴ | نتایج چند برابر ظرفیت دکتری ۹۴ ۹۵ | ظرفیت دکتری ۹۴ ؟ نکات مهم و سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه ها اخبار دکتری :

  • نتایج دکتری
  • اعلام نتایج آزمون دکتری

اعلام نتیجه اولیه آزمون دوره دکترا بعدازظهر امروز
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتیجه اولیه آزمون دوره دکترای نیمه متمرکز سال ۹۴ از بعدازظهر امروز (۲۶ فروردین) خبر داد.
اعلام نتیجه اولیه آزمون دوره دکترا بعدازظهر امروز
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،‌گفت: در آزمون ورودی دوره دکترای (PHD) نیمه متمرکز سال ۹۴ تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۷ هزار و ۵۱۲ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۱۴۸ نفر مرد هستند.

 

  • نتایج دکتری ۹۴

 

وی افزود: این آزمون در صبح روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۲۵۰ کد رشته امتحانی و در ۷ گروه آموزشی در ۵۳ شهرستان مختلف کشور و ۱۰۲ حوزه امتحانی برگزار شد.

توکلی تصریح کرد: از تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ داوطلب ثبت‌نام کننده تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۳۷ هزار و ۷۳ نفر غایب بودند.از تعداد ۱۶۶ هزار و ۵۸۷ داوطلب حاضر تعداد ۷۲ هزار و ۳۵۸ نفر زن و ۹۲ هزار و ۲۲۹ نفر مرد بودند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور از بعدازظهر امروز یعنی چهارشنبه ۲۶ فروردین ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: از تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب حاضر در جلسه آزمون برابر ضوابط تعداد ۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۵۸۷ نفر زن و ۳۳ هزار و ۱۶۲ نفر مرد هستند.

اعلام نتایج آزمون دکتری

توکلی گفت:‌ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد از روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ تا روز پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۹۴ به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی از سایت سازمان و مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های منتشره با رعایت تمامی ضوابط نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مربوط اقدام و کد رشته محل‌های انتخابی خود را طبق علاقه مرتب نموده و در مهلت مشخص شده به سایت سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام کدرشته‌ محل‌های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون گزینش علمی مرحله اول این آزمون گفت: پس از انتخاب رشته توسط مجازین گزینش علمی مرحله اول به منظور معرفی اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل‌های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیگر ضوابط انجام می‌‌گیرد.

وی در پایان گفت:‌ فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محل‌های مربوط برای شرکت در مصاحبه تخصصی بر اساس سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوبه وزارت علوم و حداکثر در ۵ کدرشته محل در نیمه اردیبهشت ۹۴ از طریق سایت سازمان منتشر و برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ذیربط ارسال خواهد شد.