نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ : مشاور عالی سازمان سنجش اطلاعاتی در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ اعلام کرد. وی گفت: نتیجه اولیه کارشناسی ارشد ۹۵ به صورت کارنامه در هفته سوم خرداد ماه ۹۵ ساعت ۱۲ امروز سه شنبه ۲۵ خرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. و نتایج نهایی ارشد ۹۵ روز دوشنبه ۸ شهریورماه اعلام خواهد شد.

نتایج نهایی ارشد ۹۵

به گزارش پی اچ دی آزمون ، حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۶ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ امشب روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

اخبار مرحله قبلی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ :

اعلام نتایج ارشد ۹۵

کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ساعت ۱۲ امروز سه شنبه ۲۵ خرداد منتشر می شود و بیش از ۴۴۴ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی گفت: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند لازم است از روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۹۵ تا چهارشنبه ۲ تیرماه ۹۵ نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش درخصوص اعلام نتیجه اولیه، و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی  همزمان با نتایج اولیه بر روی سایت سازمان قرار می گیرد.

وی یادآور شد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون شامل شرایط، ضوابط و و ظرفیت از روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت.

توکلی افزود: ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد هستند. همچنین تعداد ۶۸ هزار و ۵۴۸ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقمندان به رشته امتحانی دوم، در آزمون در مجموع ۸۲۹ هزار و ۸۲۱ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۵ در ۶۶ شهر و ۱۴۸ حوزه برگزار شد.

وی گفت: از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب در جسه آزمون حاضر و ۱۹۵ هزار و ۱۱۵ داوطلب غایب بودند. از تعداد حاضرین در جلسه آزمون، تعداد ۵۱ هزار و ۴۸۸ داوطلب در کدرشته امتحانی دوم نیز شرکت کردند.

توکلی تاکید کرد: از تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

توکلی یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ و اولین مرحله آزمون بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه، ۱۶ و جمعه، ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار شد.

دفترچه انتخاب رشته نیز ساعت ۱۸ روز چهارشنبه منتشر می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند از روز دوشنبه تا پنجشنبه به سایت سنجش مراجعه کنند و فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کنند. پس از تایید کد رشته های انتخابی کد ۱۵ رقمی در به داوطلب داده می شود و در غیر اینصورت انتخاب رشته تکمیل نخواهد بود.

پس از گزینش، نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۵ در دهه اول شهریورماه ۹۵ منتشر می شود.

 

 

 

*************************

 

اخبار فبلی:

 

 

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۴ از صبح امروز آغاز شد. این آزمون به مدت سه روز ادامه دارد.

۸۱۲ هزار و ۸۱۲ نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ ثبت نام کرده‌اند که از این میان تعداد ۴۲۱ هزار و ۷۶ نفر زن و تعداد ۳۹۱ هزار و ۷۳۶ نفر مرد هستند به عبارتی دیگر ۵۱/۸۰ درصد داوطلبان زن و ۴۸/۲۰ درصد داوطلبان مرد هستند.

در آزمون امسال تعداد ۸۰ هزار و ۸۳۱ داوطلب علاوه بر کد رشته امتحانی اول نسبت به انتخاب کد رشته دوم از میان کد رشته های شناور نیز اقدام کرده‌اند که از این تعداد ۳۸ هزار و ۲۸۴ نفر زن و ۴۲ هزار و ۵۴۷ نفر مرد هستند.

با توجه به آمار ثبت‌نام‌کنندگان و آمار علاقمندی به کد رشته امتحانی دوم، تعداد ۸۹۳ هزار و ۶۴۳ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

صبح امروز ۱۵۹ هزار و ۲۱۳ داوطلب در ۷ کد رشته امتحانی و بعدازظهر امروز ۱۴۸ هزار و ۲۰۵ داوطلب در ۹ کد رشته امتحانی به رقابت می‌پردازند.

صبح پنجشنبه ۶۶ کد رشته، بعد از ظهر پنجشنبه ۵ کد رشته، صبح جمعه ۱۳ کد رشته و بعد از ظهر جمعه ۳۶ کدرشته برگزار می‌شود.

نتیجه اولیه به صورت کارنامه در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته‌های مجاز اقدام کنند.

نتایج نهایی نیز در دهه اول شهریورماه ۹۴ پس از گزینش نهایی منتشر می‌شود.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ زمان اعلام نتایج اولیه ارشد نتایج نهایی ارشد

نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ | زمان اعلام نتایج ارشد ۹۵ (نتایج اولیه)| زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ (نتایج نهایی)| اخبار آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۵ و ارشد سراسری ۹۵ .