سایت آزمون دکتری (PhdAzmoon.Net)  آزمون دکتری 92 : رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام ظرفیت 13 هزار نفر برای پذیرش دوره‌های دکتری 92 از سوی دانشگاه‌ها تا روز گذشته خبر داد.

ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری ۹۲

ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از آزمون دکتری ۹۲ در دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه‌ها تا 20 اسفند ماه فرصت دارند ظرفیت خود را به ما اعلام کنند، اظهار کرد: دانشگاهها تاکنون 13 هزار ظرفیت برای پذیرش دکتری اعلام کرده اند. پیش‌بینی ما این است که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش ظرفیت داشته باشیم.
گفتنی است در آزمون دکتری سال ۹۱ گذشته ظرفیت پذیرش دوره دکتری ۱۰ هزار و ۳۳۳ نفر بوده است.

کلید سوالات آزمون دکتری ۹۲

خدایی درباره انتشار کلید سوالات پس از برگزاری آزمون نیز تصریح کرد: متاسفانه فرصت کم است و ما سعی داریم که نتایج اولیه را به فروردین ماه برسانیم. با توجه به اینکه آزمون در ۲۸۶ رشته برگزار می‌شود، اگر بتوانیم کلید سوالات را بعد از عید نوروز منتشر خواهیم کرد.

اعلام نتایج چند برابر ظرفیت آزمون دکتری

دکتر خدایی درباره معرفی داوطلبان به دانشگاه‌ها برای مصاحبه نیز افزود: این موضوع هنوز قطعی نشده، اما مانند سال‌های گذشته، داوطلبان به سه تا پنج دانشگاه برای مصاحبه معرفی می‌شوند.
رییس سازمان سنجش در پایان با اشاره به وضعیت جوی کشور در روز گذشته به ویژه در استان خراسان رضوی، گفت: بسیاری از داوطلبان به دلیل شرایط آب و هوایی خاص، با مشکل تردد مواجه شده بودند که خوشبختانه با کمک‌های اداره کل راه‌آهن، نیروی انتظامی و پلیس راهور مشکل این داوطلبان حل شده و به موقع به جلسه آزمون رسیده‌اند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون