سایت آزمون دکتری (PhdAzmoon.Net) آزمون دکتری 93 : معاون آموزشی وزیر علوم درباره امکان تغییر سهم نمره آزمون و مصاحبه در پذیرش دانشجوی دکتری 93 ، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که عدد فعلی منطقی است و طبیعی است که با توجه به نیازهای واقعی و مباحث تخصصی این عدد مشخص می‌شود، اما اگر باز در نظرسنجی‌ ها پیشنهادات مناسبی باشد امکان تغییر سهم نمره آزمون وجود خواهد داشت.

آزمون دکتری ۹۳

نادری منش با بیان اینکه در حال حاضر در بیش از ۲۰۰۰ رشته محل دانشجوی دکتری پذیرش می‌شود، اظهار کرد: اساتید دانشگاهی جزو فرهیخته‌ترین اقشار جامعه هستند و اگر مواردی هم از اعمال سلیقه در پذیرش دانشجو دیده می‌شود، به هیچ وجه قابل تعمیم به کلیه اساتید نیست.
وی افزود: در حال حاضر بیشتر اساتید تمایل دارند که پذیرش دکتری در اختیار دانشگاه‌ها باشد و دانشجویان نیز بیشتر تمایل به برگزاری آزمون دارند اما در کل ما باید به فکر منافع ملی کشور باشیم و نمی‌توانیم بگوییم که حتما سهم آزمون تغییر می‌کند یا خیر؟
نادری منش با بیان اینکه منطقی نیست که با ۲۱۷ هزار داوطلب، آزمون دکتری برگزار نکنیم، گفت: ما کارمان را بر اساس نظرسنجی و نیازسنجی کشور انجام می‌دهیم بنابراین غربالگری ملی باید وجود داشته باشد، اما نحوه این فرایند ممکن است متفاوت باشد همانطور که در مقاطع پایین‌تر نیز به همین شکل است.
معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم در پذیرش دانشجوی دکتری نقش استاد را به طور کلی حذف کنیم، گفت: در اکثر کشورهای دنیا دانشجوی دکتری را خود اساتید انتخاب می‌کنند، بنابراین حذف نقش استاد به طور کلی منطقی نیست.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

۰ ratings0/5