سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) آزمون دکتری سراسری : معاون آموزشی وزارت علوم با ارائه گزارشی از کارنامه این وزارتخانه در چهار سال گذشته به دو اتفاق مهم آزمون دکتری در دولت دهم اشاره کرد.
دکتر نادری منش در خصوص رشته های دکتری تاکید کرد: طی چهار سال گذشته بیش از هزار رشته دکتری در خارج از تهران از سوی وزارت علوم مجوز راه اندازی دریافت کردند که ایجاد ظرفیت توزیع شده، عدالت محورانه بود به عنوان مثال در ابوموسی، قشم و هرمزگان هم اکنون جمعیت دانشجویی افزایش یافته است در حالیکه پیش از انقلاب هرمزگان با ۱۴ جزیره حتی یک دانشجو هم نداشت.
نادری منش در ادامه با اشاره به اقداماتی در خصوص حذف کنکور اظهار داشت: با ظرفیت سازی هایی که صورت گرفت بخش عمده ای از ظرفیت ها در دوره های کاردانی و کارشناسی ایجاد شد اما به علت افزایش حجم ظرفیت متقاضی در دوره دکتری ، وزارت علوم مجبور شد یک آزمون نیمه متمرکز برای توزیع عدالت در نظر گیرد که شانس همه برای ورود به دکتری برابر باشد.
وی خاطر نشان کرد: نظرسنجی ها نشان می دهد که ۷۰ درصد داوطلبان از برگزاری آزمون کتبی دکتری راضی به نظر می رسند و اگر هم نارضایتی وجود دارد در بخش مصاحبه است نه آزمون کتبی.
وی در ادامه به رتبه بندی های علمی دانشگاههای کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس رتبه بندی مراکز معتبر خارج از کشور، ایران در بخش دانشگاههای جهان با ۵ دانشگاه رتبه ۵۰۰ را از آن خود کرد. همچنین در بخش مقالات بر اساس آمار اسکوپوس سال گذشته به رتبه ۱۶ و امسال به رتبه ۱۵ در مقاله نویسی دست یافت.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون