شورای گسترش آموزش عالی پذیرش دانشجو در شعبه دبی یکی از دانشگاه‌ های غیر دولتی را فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد و قبولی این افراد را صرفا با پرداخت مبالغی مانند ۱۲۰ میلیون تومان صورت گرفته است .

مجری برنامه پیک بامدادی رادیو سراسری از زبان یکی از اساتید این دانشگاه غیر دولتی گفت : شعبه دبی این دانشگاه که چند سالی از آغاز فعالیتش نمی گذرد از فروردین امسال حدود صد دانشجوی دکترا با ۱۲۰ میلیون تومان شهریه دریافت کرده که به گفته او برخی از انها شرایط لازم را نداشته‌ اند.

وی افزود : بهمن سال گذشته شاخه‌ ای به نام شاخه دبی یا بین الملل درمطع دکترا و ارشد و به ویژه مقطع دکترا ایجاد شد و کسانی که هنوز ارشد خود را دفاع نکرده بودند و با وعده اینکه در تابستان پایان نامه خود را دفاع می‌کنند در مقطع دکترا در کلاس‌ها حضور یافتند.

وی گفت : پذیرش این افراد با یک مصاحبه تشریفاتی و حضوری و بدون هیچ گونه آزمون کتبی حتی در حد دو تا سه سوال و صرفا با پرداخت مبالغی مانند ۱۲۰ میلیون تومان صورت گرفته است.

این استاد دانشگاه غیر دولتی افزود : این افراد از فروردین امسال ترم خود را شروع کرده‌ اند و برای اینکه بتوانند مدرک دکترا به دست آورند باید ترم خود را از بهمن شروع می‌ کردند.

استاد دانشگاه گفت : این در حالی است که این افراد به واسطه دریافت این نوع مدرک و پرداخت پول می توانند جایگاهی را در کشور به دست آورند که این امر خیانت به مملکت و اسلام است؛ به عنوان مثال معاون حقوقی فلان سازمان که متاسفانه به واسطه سمت و ثروت خود می‌تواند چنین مدرکی با پول تحصیل کند در آینده دست به چه اقداماتی می‌زند؟

وی افزود : این در حالی است فردی که صاحب سمتی نیست با فروش یک آپارتمان کوچک خود در تهران می‌تواند با کسب ۱۲۰ میلیون تومان و ثبت نام در این دانشگاه مدرک دکترا را دریافت کند که این امر آسیبی جدی به مملکت وارد می‌کند.

مجری برنامه پیک بامدادی رادیو سراسری درپرسش و پاسخ به سوال ؟ این دانشگاه چندمین دوره پذیرش دانشجوی دکتری بوده است گفت : این دانشگاه در دوره قبل هم پذیرش دانشجوی دکترا داشته ؛ اما با آزمون و ضابطه بوده است و این تقریبا اولین دوره‌ ای است که بدون ضابطه از ۱۵ فروردین شروع کرده‌ اند ، در حالیکه چطور می‌شود در بهمن و اسفند به صورت خصوصی فراخوان بدهند و از فروردین ترم اول را شروع کنند.

وی گفت : تاکنون چنین سابقه‌ ای وجود نداشته است حتی در این دانشگاه ، اما از زمانی که تیم مدیریتی جدید به این داشگاه وارد شده است این اقدام غیر قانونی صورت گرفته است.

مجری برنامه در سوال و پاسخ دانشگاه شاخه دوبی در تهران است افزود: بله نام این دانشگاه شاخه دوبی است، اما کلاس‌های آن در تهران تشکیل می‌شود که البته در دانشگاه‌های دیگر نیز وجود دارد اما آنها دارای ضابطه هستند و با برگزاری آزمون اقدام به پذیرش در واحد دوبی خود می‌کردند.

وی گفت : همچنین در این دانشگاه‌ها تنها رشته حقوق و اقتصاد بوده است در حالی که در تیم جدید مدیریتی در این دانشگاه‌ها بدون مجوز رشته‌های شهرسازی ، مدیریت بازرگانی و فرهنگی تنها به دلیل دریافت پول بیشتر ایجاد شده است.

مجری پرسید: در این دوره چند دانشجو به صورت غیر قانونی پذیرش شده اند؟ این استاد دانشگاه پاسخ داد: حدود ۳۰ تا ۴۰ دانشجوی حقوق خصوصی ، ۲۰ تا ۳۰ دانشجوی حقوق جزا و به صورت تقریبی نزدیک به ۱۰۰ نفر پذیرش شده اند.