معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: داوطلبان باید در حفظ و نگهداری کارت ورود به جلسه خود نهایت دقت را داشته باشند، زیرا حوزه‌ها موظفند از ورود داوطلب بدون کارت به جلسه امتحان جلوگیری کنند.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: حفظ کارت ورود به جلسه یک ضرورت است و حوزه‌ها از ورود داوطلبانی که کارت ورود به جلسه خود را به همراه نداشته باشند، ممانعت می‌کنند.

علوی فاضل در زمینه زمان برگزاری آزمون‌ها گفت: آزمون‌ها در رأس ساعت‌های اعلام شده آغاز می‌شود، لذا داوطلبان باید یک ساعت زودتر یعنی در آزمون‌های نوبت صبح رأس ساعت ۷ و در آزمون‌های نوبت عصر رأس ساعت ۱۵:۰۰ در حوزه‌های امتحانی خود حضور داشته باشند تا بتوانند بدون دغدغه حوزه امتحانی و بعد صندلی خود را شناسایی کنند.

وی در ادامه اعلام کرد: داوطلبان در هنگام استقرار در صندلی باید شماره صندلی، کارت ورود به جلسه و شماره پاسخنامه خود کنترل کنند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، آن را به مسئولان حوزه اطلاع دهند.

وی در زمینه دفترچه سوالات تأکید کرد: به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی‌اش، یک جلد دفترچه سؤال داده خواهد شد که هر داوطلب ملزم است با توجه به رشته انتخابی و مواد امتحانی و ضرایب دروس به سوالات پاسخ دهد، لذا داوطلب نباید به دروسی که ضریب آنها برای یک رشته صفر است، پاسخ دهد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در مورد تستی بودن سوالات گفت: سوالات تمام مجموعه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴ بجز مجموعه‌های نوازندگی ساز جهانی، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی شهری، معماری، طراحی صنعتی، تصویرسازی، نقاشی، ارتباط تصویری و هنرهای نمایشی که دارای یک درس تشریحی هستند، بصورت تستی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در رشته‌های مجموعه هنر و معماری و شهرسازی آزمون اسکیس آنها بصورت عملی خواهد بود که بطور همزمان با آزمون تستی برگزار خواهد شد.

علوی فاضل گفت: همچنین رشته‌های کارگردانی نمایش و موسیقی نیز علاوه بر آزمون تستی دارای آزمون عملی هستند که این آزمون بعد از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد برگزار خواهد شد که جزییات اطلاعات آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

علوی فاضل در پایان همه داوطلبان را به آرامش دعوت و توصیه کرد: سوالات آزمون کارشناسی ارشد به طور استاندارد طراحی شده، لذا هر فرد می تواند با اتکا به اطلاعات خود با آرامش و توکل به خداوند متعال به سوالات پاسخ دهد.
* داوطلبان نباید وسایل ارتباطی و الکترونیکی در جلسه آزمون به همراه داشته باشند
علوی فاضل گفت: داوطلبان نباید وسایل الکترونیکی و ارتباطی با خود در جلسه ازمون به همراه داشته باشند ضمناً سوالات آزمون به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به آنها نیازی به ماشین حساب نیست، لذا به داوطلبان توصیه می‌شود اکیداً از آوردن ماشین حساب و سایر ابزار الکترونیکی به جلسه آزمون خودداری کنند و فقط کارت ورود به جلسه، مدارک شناسایی معتبر مانند شناسنامه یا کارت ملی، مداد مشکی نرم و پاک کن همراه داشته باشند.

علوی فاضل در زمینه تلفن همراه نیز تأکید کرد: همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش تخلف محسوب می‌شود، لذا به داوطلبان توصیه می شود حتی تلفن همراه خاموش خود را در سر جلسه امتحان به همراه نیاورند.

علوی فاضل در ادامه افزود: داوطلبان از آوردن کیف دستی، یادداشت به جلسه آزمون خودداری کنند، تا مشکلی برای آنها پدید نیاید.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به داوطلبان اعلام کرد: از آنجایی که ممکن است فرد در روز آزمون دچار استرس و افت فشار شود، لذا برای جلوگیری از سرگیجه بهتر است داوطلبان نوبت صبح، صبحانه و داوطلبان نوبت بعدازظهر، ناهار صرف کنند تا ضعف بدنی باعث ایجاد افت فشار یا سرگیجه در آنها نشود. اما به آنها توصیه می‌شود از خوردن غذاهای سنگین یا چرب جلوگیری به عمل آورند که باعث کاهش عملکرد ذهن می‌شود. همچنین بهتر است در روزهای قبل از آزمون داوطلبان در بیرون از منزل غذا مصرف نکنند.

علوی فاضل در زمینه اشتباه در ردیف تست‌ها به داوطلبان گفت: داوطلبان در هنگام پاسخگویی به شماره ردیف پاسخنامه و مطابقت آن با شماره سؤال دقت کنند تا در علامتگذاری گزینه صحیح موردنظر خود دچار اشتباه نشوند.

وی در ادامه تأکید کرد: بهتر است داوطلبان در روزهای پایانی کمتر به مطالعه بپردازند چراکه تجربه نشان داده خواندن در روزهای آخر، ذهن آن‌ها را خسته کرده و توان حضور ذهن و پاسخگویی دقیق در آزمون را از آنها می‌گیرد.

علوی فاضل در پایان توکل به خدا را به همه داوطلبان توصیه کرد و گفت: داوطلبان در شب آزمون خود زودتر بخوابند چرا که خستگی و یا کم خوابی عامل اصلی عدم توفیق داوطلب در پاسخگویی خواهد بود.