سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net )  آزمون دکتری ۹۳ : رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 93 تا پایان فروردین ماه خبر داد و گفت: کارنامه داوطلبان به همراه نتایج اولیه آزمون منتشر خواهد شد و همزمان ظرفیت دانشگاههای کشور برای پذیرش دانشجویان دکتری نیز اعلام خواهد شد.
دکتر ابراهیم خدایی افزود: آزمون دکتری ۹۳ صبح روز جمعه ۱۶ اسفندماه ۹۲ با شرکت ۲۴۰ هزار و ۳۶۷ داوطلب برگزار و کلید اولیه آزمون دکتری هم در ۲۲ اسفندماه ۹۲ منتشر شد.

وی افزود: ظرفیت سال گذشته دانشگاه ها برای پذیرش دکتری بیش از ۱۰ هزار نفر بود که ظرفیت امسال هم پس از نهایی شدن از سوی دانشگاه ها همزمان با انتشار نتایج اولیه اعلام خواهد شد.

خدایی اضافه کرد: کلید نهایی آزمون دکتری ۹۳ هم همزمان با انتشار کارنامه منتشر می شود.

آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۸ گروه آموزشی و ۲۶۷ کد رشته امتحانی با تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۶۱ داوطلب که از این تعداد ۱۰۲ هزار و ۲۳۴ نفر زن و ۱۳۸ هزار و ۱۲۷ نفر مرد هستند، در صبح جمعه ۱۶ اسفند سال جاری، در ۵۳ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

در آزمون دکتری ۹۳ از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۱۰۵ هزار و ۸۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در گروه علوم پایه، ۴۶ هزار و ۱۱۰ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۲۲ هزار و ۶۰ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۹ هزار و ۷۸۵ نفر در گروه هنر، تعداد ۳ هزار و ۴۸۷ نفر در گروه علوم پزشکی، ۲ هزار و ۹۲ نفر در گروه دامپزشکی، ۱۶ هزار و ۵۹۰ نفر در گروه زبان ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت کردند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری ۹۳

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، ظرفیت پذیرش و کارنامه دکتری ۹۳ مشخص شد. کارنامه دکتری ۹۳ همزمان با نتایج دکتری ۹۳ سراسری زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۳ | آخرین اخبار آزمون دکتری سراسری و اخبار دکتری دانشگاه آزاد در سایت آزمون دکتری .
سوالات آزمون دکتری ۹۳ را ر ایگان دانلود کنید.

ناگفته های مصاحبه دکتری : سوالات مصاحبه دکتری : راهکارهای موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه ها .