پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net ) : تاثیر بیست درصدی معدل در آزمون دکتری ۹۴ | سهم آزمون و مصاحبه در پذیرش دانشجوی دکتری ۹۴؛ نحوه تأثیر معدل کارشناسی و ارشد

تاثیر بیست درصدی معدل در آزمون دکتری ۹۴

معدل تراز شده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیست درصد نمره مرحله اول آزمون دکتری را به خود اختصاص خواهد داد.

میزان تاثیر معدل های تراز شده مقاطع قبلی | بیست درصد از کل نمره مرحله اول

به گزارش پی اچ دی آزمون ، بنابر آیین نامه جدید وزارت علوم، میزان تاثیر معدل های تراز شده مقاطع قبلی بدون هیچ تغییری نسبت به سال های قبل، بیست درصد از کل نمره مرحله اول خواهد بود.

۸۰ درصد نمره آزمون کتبی | ۲۰ درصد نمره حاصل از تراز معدل های مقاطع قبلی

به این ترتیب، نمره کل سنجش علمی از نسبت ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ درصد نمره حاصل از تراز معدل های مقاطع قبلی به دست می آید.

سهم آزمون و مصاحبه در پذیرش دانشجوی دکتری ۹۴؛ نحوه تأثیر معدل کارشناسی و ارشد

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ آیین‌نامه آزمون نیمه‌ متمرکز دوره دکتری در سال تحصیلی ۹۵ – ۱۳۹۴، سهم آزمون کتبی و مصاحبه (بررسی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی ) در پذیرش دانشجوی دکتری و نحوه تأثیر معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلبان در تعیین امتیاز را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، آیین‌نامه آزمون نیمه‌متمرکز دوره دکتری در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ با هدف حرکت به سوی استقلال دانشگاه‌ها و تفکیک فرآیند سنجش علمی از پذیرش دانشجو و دستیابی به عدالت آموزشی تهیه شده است.

بر اساس این آیین ‌نامه، فرایند سنجش علمی از دو مرحله آزمون کتبی و سوابق تحصیلی تشکیل شده است که آزمون کتبی شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و مجموعه دروس اختصاصی است و در بخش سوابق تحصیلی ، معدل‌ های تراز شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

نمره کل سنجش علمی آزمون دکتری ۹۴

نمره کل سنجش علمی از نسبت ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ درصد نمره حاصل از تراز معدل ‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلب به دست می‌آید.

در فرایند پذیرش، داوطلب با توجه به نمره کل سنجش علمی، انتخاب رشته و حد نصاب نمره معرفی، توسط سازمان سنجش به دانشگاه‌ ها معرفی می‌شود و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی وی توسط دانشگاه‌ ها صورت می‌گیرد.

پذیرش دانشجوی آزمون دکتری ۹۴

پذیرش دانشجو براساس نمره کل نهایی داوطلب بر اساس ۳۰ درصد نمره آزمون مرحله اول (سنجش علمی ) و ۷۰ درصد مرحله دوم (سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی ) محاسبه می ‌شود و با در نظر گرفتن حد نصاب نمره دانشگاه، اولویت‌ های انتخابی و بررسی صلاحیت‌ های عمومی، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین ‌نامه آورده است که پذیرش دانشجو در تمامی دوره‌ های آموزشی اعم از روزانه، نوبت دوم، پردیس‌ های دانشگاهی، پیام‌ نور، پژوهش‌محور و غیره در مقطع دکتری، صرفاٌ از طریق این آیین ‌نامه صورت می‌گیرد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون