سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) : دانشگاه تهران بیشترین افت را در نظام رتبه بندی URAP کسب کرد. جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC گفت: نظام URAP در سال ۲۰۱۳ بر اساس شش شاخص به رتبه بندی دانشگاه‌های سرتاسر جهان پرداخته است که این شاخص‌ها عبارتند از تعداد مقاله ها، استناد‌ها، تعداد کل مدارک، مجموع تأثیر مجلات، مجموع تأثیر استنادی مجله ها و همکاری‌های بین المللی است.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، توانست با ۶۵ پله رشد، حائز رتبه ۱۶۱ جهان، ۲۵ آسیا و رتبه بر‌تر ایران شود، البته بعد از این دانشگاه، دانشگاه تهران قرار دارد، چنانچه این دانشگاه حائز رتبه ۳۳۰ جهان و ۵۸ آسیا شده است که بیشتر دانشگاه‌های ایران توانستند با عملکرد بهتر نسبت به سال گذشته، رتبه خود را ارتقا بخشند که در این میان می‌توان از دانشگاه صنعتی امیر کبیر نام برد که با ۵۲۹ پله جهش توانست رتبه هزار و ۳۴۵ جهانی را به خود اختصاص دهد.
وی اظهار داشت: در مقابل تنها پنج دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، دانشگاه بوعلی سینا و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نتوانستند رتبه خود را ارتقا بخشند.
مهراد خاطرنشان کرد: بیشترین افت رتبه را دانشگاه تهران داشته است، چنانچه این دانشگاه با نزول ۱۶۰ پله، در جایگاه ۳۳۰ جهان قرار گرفت و بعد از دو دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه تهران دو دانشگاه علوم پزشکی تهران با رشد ۴۹ پله و دانشگاه صنعتی شریف با رشد ۴۹پله و دانشگاه صنعتی شریف با رشد ۳۶ پله قرار دارند که به ترتیب رتبه ۳۷۸ و ۴۶۲ جهان را به خود اختصاص داده‌اند و در بین ۵۰۰ دانشگاه بر‌تر جهان قرار گرفته‌اند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون