پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net ) اخبار کارشناسی ارشد سال 94 : راه اندازی سه رشته بین رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

راه اندازی سه رشته بین رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات گفت: سه رشته بین رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مهرداد قوامی رئیس دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات گفت : از سال آینده در دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات چهار گرایش
مهندسی صنایع غذایی
علوم و صنایع غذایی
فناوری مواد غذایی
زیست فناوری مواد
در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و امیدوارم که برای سال آینده این چهار گرایش در مقطع دکتری نیز ارائه شود.

سه رشته بین رشته‌ای کارشناسی ارشد صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات

وی گفت: علاوه بر چهار گرایش ذکر شده سه رشته بین رشته‌ای
رشته بین رشته‌ای کارآفرینی در صنایع غذایی
رشته بین رشته‌ای بسته بندی مواد غذایی
رشته بین رشته‌ای Food and Bioproducts Engineering
انتخاب شده که سرفصل‌های آن‌ها از سوی دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی این واحد ارائه شده است.

وی به همکاری دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات با وزارت بازرگانی در قالب شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران – مرکز پژوهش‌های غلات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نیز با این وزارتخانه در دو پروژه شامل پروژه‌های اثر روش‌های پخت و نوع فر در تشکیل ترکیبات حلقوی آروماتیک هیدروکربته در نان‌های سنتی و بررسی تهدیدات حوزه بیوتروریسم در زنجیره گندم آرد و نان و طراحی نظام پیشگیرانه و اصلاحی همکاری و مشارکت داریم.

وی به ارائه طرح توجیهی مرکز تحقیقات صنایع غذایی در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و افزود: در صورت موافقت اصولی مدیریت واحد علوم و تحقیقات برای راه اندازی مرکز تحقیقات صنایع غذایی، شاهد فعالیت هایی نظیر مشاوره تولید کنندگان مواد غذایی، ارزیابی مواد غذایی، کنترل کیفیت، آموزش‌های علمی و تخصصی در دانشگاه خواهیم بود.

رئیس دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات، اضافه کرد: این مرکز تحقیقاتی شامل بخش‌ها و گروه‌هایی نظیر گروه امور اقتصادی، گروه سرمایه گذاری، کنترل کیفی، ارتقاء بهره وری و فناوری‌های نوین، تکنولوژی و اتوماسیون، فناوری اطلاعات و خدمات آموزشی است که در صورت اجرایی شدن می‌تواند در آمد مناسبی برای دانشگاه داشته باشد.

دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات

وی ادامه داد: دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات در حال حاضر دارای دو مجله علمی – پژوهشی علوم غذایی و تغذیه به زبان فارسی و Journal of Food Biosciences and Technology به زبان انگلیسی است.

وی با اشاره به همایش ملی اقتصاد غذا و تغذیه با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: وی نسبت به صنایع غذایی و حمایت از آن تأکید ویژه‌ای دارد، دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد علوم و تحقیقات هم در این راستا تمام تلاش خود را برای فعالیت مناسب و تأثیرگذار در صنعت غذایی کشور خواهد داشت.

قوامی ادامه داد: همکاری در طرح‌های دولتی و برون دانشگاهی، ارتباط با صنایع غذایی کشور برای تحقیقات و پژوهش‌های علمی و همچنین ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور به منظور مبادله دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی مشترک از جمله اقداماتی است که در راستای تأکیدات رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد بوده و از سوی این دانشکده پیگیری می‌شود.

قوامی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر حدودیک هزار و ۲۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۴۶۴ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۶۶ دانشجوی در مقطع دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند، درصدد هستیم تا اعضاء هیأت علمی مناسب و متعهد را در این دانشکده جذب کنیم.

منابع ارشد صنایع غذایی دانشگاه آزاد ۹۴ | جزوات کارشناسی ارشد صنایع غذایی ویژه آزمون دانشگاه آزاد سال ۹۴ ( برای تهیه جزوات و منابع با ما تماس بگیرید ۲۸۱۲|۱۸۱|۰۹۱۹ )

منابع ارشد صنایع غذایی 94 دانشگاه ازاد | جزوات کارشناسی ارشد صنایع غذایی ویژه دانشگاه آزاد | جزوات تضمینی ارشد صنایع غذایی | ارشد صنایع غذایی سال 94

پی اچ دی آزمون : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه  پی اچ دی آزمون