خبرگزاری تسنیم: معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طبق اعلام سازمان سنجش کشور دانشگاه امیرکبیر در رشته‌های فنی و مهندسی رتبه اول دانشگاه‌های کشور را کسب کرده است.
رضا صراف، معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جشن دانش آموختگی بیش از ۳۰۰ دانشجوی مقاطع مختلف دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: امسال به تایید و اعلام سازمان سنجش کشور در رشته‌های فنی و مهندسی دانشگاه‌ها صنعتی امیرکبیر رتبه اول را کسب کرده است.
وی افزود: همچنین این دانشگاه با فاصله زیادی در رشته‌های مهندسی برق، مکانیک و عمران رتبه‌های برتر را در کشور کسب کرده است.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: فارغ التحصیلان این دانشگاه در دوره‌های مختلف به صنایع کشور وارد شده اند بنابراین این افراد آبروی کشور هستند.
صراف تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخستین دانشگاه کشور است که پس از بازگشایی دانشگاه‌ها در سال ۶۳ پذیرش دانشجو در رشته‌های مهندسی هوافضا، پزشکی و هسته‌ای داشت و در حال حاضر نیز در تمامی این رشته‌ها دانشجوی دکتری تربیت می‌کند.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور است، گفت: اگر امروز در صنایع مختلف و انرژی هسته‌ای توانمند شده‌ایم این توانمندی به همت محققان و جوانان فرهیخته کشور بوده است.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکنون ۳۴ هزار فارغ التحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی داشته است.