سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) : مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: رشته هایی که برنامه درسی آنها طول عمر بالای ۱۰ سال دارند مورد بررسی قرار می گیرند و احتمال دارد که حذف شوند.

عبدالرحیم نوه ابراهیم در خصوص حذف برخی رشته ها و اضافه شدن رشته های بین رشته ای در دانشگاه ها گفت: تعدادی از رشته ها هستند که تاریخ مصرف آنها تمام شده و به کمیته های تخصصی برنامه ریزی و درسی ماموریت داده شده که این رشته ها را بررسی کنند تا این رشته ها یا بطور کلی از رده خارج شوند و یا مورد بازنگری قرار گیرند.

وی افزود: رشته هایی که برنامه درسی آنها طول عمر بالای ۱۰ سال دارند و متعلق به سال های ۶۹ و ۷۰ هستند و تا به امروز در مورد آنها بازنگری نشده در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: این رشته ها بیشتر در حوزه رشته های علوم انسانی هستند و در حوزه فنی و علوم پایه هم رشته هایی را داریم که باید مورد بازنگری قرار بگیرند و یا حذف شوند.

محمد فرهادی پیش از این در مراسم افتتاحیه هجدهمین کنگره سراسری دولت، صنعت و دانشگاه گفته بود: یکی از برنامه های عملیاتی که در وزارت علوم به طور جدی دنبال می کنیم تاسیس رشته های بین رشته ای و متوقف کردن برخی رشته هایی است که از عمر آنها گذشته است.

در اصطلاح آموزش عالی منظور از رشته هایی که عمرشان گذشته است به این معنی است که بیش از چند سال از آخرین به روز رسانی و بازنگری آنها می گذرد.

 

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

حذف رشته های دانشگاهی

حذف رشته های دانشگاهی | حذف رشته های علوم انسانی حذف رشته‌ ها یی که تاریخ مصرف آنها تمام شده و اضافه شدن رشته های بین رشته ای در دانشگاه ها |  از رده خارج شدن رشته های منسوخ