سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.net ) – گران ترین نرخ مصاحبه آزمون دکترا را کدام دانشگاه می گیرد – گران ترین نرخ مصاحبه آزمون دکترا

نرخ‌ های متفاوت دانشگاهها برای مصاحبه دکتری|فهرست گران ترین مصاحبه‌ها

دانشگاه های مجری دوره دکتری در سال جاری مبالغ متفاوتی را جهت فرآیند ثبت نام انجام مصاحبه و بررسی پرونده آزمون دوره دکتری ۹۳ به داوطلبان اعلام کردند که در این میان گرانترین دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است.

فرایند مصاحبه آزمون دکتری ۹۳

به گزارش خبرنگار مهر، فرایند مصاحبه آزمون دکتری ۹۳ از شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در دانشگاههای کشور آغاز شده است. داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت سازمان به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط مشخص شده‌اند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از دانشگاه ها و موسسات مبلغی را به شماره حساب مربوط به موسسه محل برگزاری مصاحبه واریز و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسوول ذیربط تحویل دهند.

مصاحبه چند کد رشته محل در یک دانشگاه یک نوبت
در صورتیکه برای چند کد رشته محل در یک دانشگاه، منحصراً از داوطلب یک نوبت مصاحبه به عمل آید باید بدون توجه به تعداد کد رشته‌ ها مبلغ مشخص شده پرداخت شود.
در سال های گذشته باید دانشجویان یک مبلغ مشخص را و یا مبالغ مختلف با سقف مشخص را در قبال مصاحبه و بررسی پرونده به حساب دانشگاه واریز می کردند ولی در سال جاری تعیین وجه ثبت نام بررسی پرونده و انجام مصاحبه، به دانشگاه ها واگذار شده است و میزان هزینه در میان دانشگاههای مختلف پراکندگی بیشتری دارد.

مبلغ دریافتی برای ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری ۹۳

براین اساس ، هر دانشگاهی با در نظر گرفتن شاخص هایی مبلغی را به عنوان وجه ثبت نام مشخص کرده که بالاترین آن مربوط به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با ۸۰ هزار تومان و کمترین آن نیز مربوط به دانشگاه های یزد، یاسوج، سیستان و بلوچستان،شاهد، شهید چمران اهواز با ۲۵ هزار تومان است.
سه دانشگاهی که بیشترین مبلغ را برای ثبت نام مصاحبه و بررسی پرونده آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۳ را به ترتیب به خود اختصاص داده اند، دانشگاه های خواجه نصیرالدین طوسی ۸۰ هزار تومان ، دانشگاه تهران ۷۵ هزارتومان و دانشگاه رازی کرمانشاه با ۶۰ هزار تومان هستند.
جالب اینجاست دانشگاه خواجه نصیر از دانشگاههای برتر صنعتی مانند صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت ، صنعتی اصفهان که مبلغ ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان را برای وجه ثبت نام اختصاص داده اند مبلغ بیشتری را برای فرایند مصاحبه در نظر گرفته است.
حال باید دید دانشگاه خواجه نصیر، رازی کرمانشاه، تهران چه شاخص هایی را در مصاحبه و ارزیابی پرونده داوطلبان لحاظ می کنند که نسب به سایر دانشگاه ها وجه بیشتری دریافت می کنند. مبلغ ثبت نام مصاحبه در برخی از دانشگاه های کشور به شرح زیر است.

مبلغ دریافتی برای ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری ۹۳

دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، ارومیه،علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،زنجان،بین المللی امام خمینی (ره)،الزهرا (س) ۵۰۰۰۰۰ ریال

نرخ مبلغ ثبت نام انجام مصاحبه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

مصاحبه دکتری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ۸۰۰۰۰۰ ریال

نرخ مبلغ ثبت نام انجام مصاحبه دانشگاه تهران

مصاحبه دکتری دانشگاه تهران ۷۵۰۰۰۰ ریال

نرخ مبلغ ثبت نام انجام مصاحبه دانشگاه تهران

مصاحبه دکتری دانشگاه رازی کرمانشاه ۶۰۰۰۰۰ ریال

نرخ ثبت نام انجام مصاحبه دانشگاه علم و صنعت، صنعتی اصفهان، کردستان

مصاحبه دکتری دانشگاه علم و صنعت، صنعتی اصفهان، کردستان ۴۰۰۰۰۰ ریال

نرخ ثبت نام انجام مصاحبه دانشگاه های اصفهان و گیلان

مصاحبه دکتری دانشگاه های اصفهان و گیلان ۳۵۰۰۰۰ ریال

هزینه ثبت نام مصاحبه دانشگاه های بیرجند، بوعلی سینا، شیراز،اراک، شهرکرد،خلیج فارس، لرستان

مصاحبه دکتری دانشگاه های بیرجند، بوعلی سینا، شیراز،اراک، شهرکرد،خلیج فارس، لرستان ۳۰۰۰۰۰ ریال

هزینه ثبت نام مصاحبه دانشگاه های یزد، یاسوج،شاهد،شهید چمران اهواز،سیستان و بلوچستان

مصاحبه دکتری دانشگاه های یزد، یاسوج،شاهد،شهید چمران اهواز،سیستان و بلوچستان ۲۵۰۰۰۰ ریال

تعداد دانشگاه های مجری دوره دکتری سال ۹۳

براساس این گزارش، حدود ۹۰ دانشگاه سراسری، پیام نور و غیر انتفاعی در سال ۹۳ مجری دوره دکتری بوده‌اند. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال ۹۳ (اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و یا پردیس خودگردان) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۴ نخواهند بود.

نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳

نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳ در دهه اول شهریورماه سال جاری اعلام می شود.

دوستان و کاربران عضو و مهمان سایت آزمون دکتری می توانند در همین صفحه دیدگاه های خودشان را ارسال نمایند، مواردی همچون چگونگی مراجعه به دانشگاه، مراحل مصاحبه دانشگاه ها، مدارک مصاحبه دانشگاه ها ،سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه ها ، هزینه مصاحبه دانشگاه ها، سرویس دهی زمان مصاحبه  دانشگاه ها، اتاق و محل مصاحبه  دانشگاه ها، اساتید مصاحبه کننده  دانشگاه ها، سوالات تخصصی مصاحبه دکتری و ….

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,