سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) : رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی،ظرفیت‌های جدیدی در حوزه آموزش و پژوهش ایجاد کرده و این مسئله منجر به رفع بسیاری از مشکلات وچالش های علمی پیش روی کشور خواهدشد.

دکتر محمود زاده رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شاخص پژوه، دکتر امیر محمود زاده جلوگیری از فرار مغزها، ایجاد فضای رقابت علمی، کیفی سازی آموزش علمی درکشور وهم چنین رفع مشکلات کشور در سایه انجام پژوهش‌های متعدد در حوزه‌های مختلف را از جمله مزایای حضور بخش خصوصی در آموزش عالی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد توسعه پایدار ، مستلزم بهره مندی از پژوهش و تولید ثروت از فناوری و پژوهش است که این مسئله با ارتقاء سطح علمی دانش آموختگان و توجه به مشکلات زیرساختاری کشور امکان پذیر است.
وی کاربردی شدن رساله‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی را ، گامی مهم در جهت حل مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: مقابله با چالش‌های فعلی و آینده ی نظام، در سایه پژوهش، تحقیق و تالیف کتب مختلف ودسترسی به علوم مورد نیاز است و در این راستا باید تلاش شود با جذب اساتیدخبره وبه کارگیری متخصصین زبده، به شناسایی مشکلات حال و آینده صنعت و جامعه پرداخت.
محمود زاده بر تدوین الگوی راهبردی گسترش آموزش عالی خصوصی در کشور در افق سند چشم انداز ۱۴۰۴ تاکید کرد و گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی، ظرفیت‌های جدیدی را در حوزه آموزش عالی ایجاد می‌کند که علاوه بر این، از فرار مغزها، خروج ارز و سرمایه ملی به خارج وهم چنین خروج اطلاعات امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از کشور جلوگیری خواهد کرد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

پژوهشگاه شاخص پژوه

پژوهشگاه شاخص پژوه | پژوهشگاه برتر کشور در اجرای دکتری پژوهش محور | رشته های دکتری پژوهش محور پژوهشگاه شاخص پژوه | حمایت مال از پایان نامه ارشد و دکتری شاخص پژوه