سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) آزمون دکتری ۹۳ سراسری : رییس دانشگاه بوعلی‌سینا بر لزوم بازنگری در شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تاکید کرد.
دکتر زلفی گل با اشاره به ارائه طرح پیشنهادی برای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری ، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجوی دوره دکتری باید صورت پژوهش محور و آموزشی پژوهشی انجام شود ، بر اساس این طرح دانشجوی پژوهش محور در واقع بورس صنایع خصوصی و یا دولتی شده و هزینه تحصیل و پایان‌نامه وی را سازمان و صنعت مربوطه بر اساس قرارداد فی مابین به دانشگاه پرداخت می‌کند که در این شیوه دانش‌آموختگان نمی‌توانند عضو هیات علمی آموزشی پژوهشی دانشگاه‌ها شوند.
وی با بیان اینکه بر اساس طرح پیشنهادی پذیرش دانشجوی دکتری آموزشی پژوهشی باید به دو شیوه متمرکز و دانشگاهی یا غیرمتمرکز انجام شود ، اظهار کرد: شیوه متمرکز صرفا برای داوطلبان علاقه‌مند به پایان نامه کاربردی است که از طریق کنکور سراسری شبیه دوره کارشناسی ارشد مستقیما به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و صرفا بر اساس نمره در کنکور انتخاب رشته کرده و در نهایت پذیرش انجام می‌شود.
وی افزود: در این طرح پیشنهادی روش غیرمتمرکز یا دانشگاهی به گونه‌ای است که دانشجویان ، داوطلب پایان‌نامه‌های بنیادی و یا کاربردی می‌شوند که در این روش ، پذیرش دانشجو در اختیار دانشگاه‌ها بوده و بر اساس شیوه‌نامه مصوب هیات امنای دانشگاه پذیرش دانشجوی دکتری از طریق آزمون و مصاحبه داخلی انجام می‌شود.
زلفی گل با بیان اینکه بر اساس این طرح پذیرش دانشجوی استعداد درخشان باید از طریق شیوه‌نامه مصوب هیات امنای دانشگاه انجام شود ، گفت: دانشگاه‌ها مکلفند به میزان ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق غیرمتمرکز و یا استعدادهای درخشان ، از روش متمرکز هم دانشجو بپذیرند.
رییس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به هدف اجرای این طرح ، اظهار کرد: هدف از اجرای این شیوه متمرکز و غیر متمرکز پیشنهادی ، تقویت پژوهش‌های بنیادی و کاربردی به صورت همزمان است ، از سویی دیگر امکان رقابت برای دانشجویان دانشگاه‌های کوچک‌تر و شهرستانی فاقد دوره‌های دکتری هم مهیا می‌شود.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور

دانشگاه بوعلی‌سینا: شیوه پذیرش دوره دکتری بازنگری شود لزوم بازنگری در شیوه پذیرش دانشجوی دکتری

پذیرش دانشجوی دکتری

دکتری پژوهش محور و آموزشی پژوهشی |شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری | اخبار آزمون دکتری ۹۳ دانشگاه آزاد و آزمون دکتری سراسری در سایت آزمون دکتری پیگیر باشید.