معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد در دو نوبت صبح و عصر روز جمعه ۱۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود .
علوی فاضل در پاسخ به این سوال که آیا همه سوالات به‌صورت تستی خواهد بود، گفت: کلیه سوالات آزمون دکتری به‌صورت تستی است، به‌جز درس طراحی رشته‌های شهرسازی و معماری که به‌صورت تشریحی برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: داوطلبان با مداد سیاه و به صورت یکنواخت و پررنگ گزینه‌های مد نظر را کامل کنند.
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: بهتر است داوطلبان سوالی را که پاسخ آن را نمی‌دانند، پاسخ ندهند زیرا در سوالات تستی برای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی در نظر گرفته می‌شود که این موضوع بیان‌گر این است که بابت هر سوال نادرست، یک سوال صحیح حذف می‌شود در حالیکه عدم پاسخ به یک سوال، نه نمره مثبت و نه نمره منفی تعلق نخواهد گرفت.
مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد (PHD) سال ۱۳۹۴ در دو نوبت صبح و عصر روز جمعه ۱۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود و داوطلبان باید با توجه به حوزه‌های امتحانی خود در محل‌‌های موردنظر حضور یابند.
وی افزود: آزمون نوبت صبح در ساعت ۸ صبح و آزمون نوبت عصر ساعت ۱۶ طبق برنامه زمانی اعلام شده، برگزار شده لذا داوطلبان باید یک‌ساعت قبل از آغاز آزمون در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.
معاون سنجش و پذیرش آزاد ادامه داد: داوطلبان به هنگام استقرار در صندلی خود، در صورت مشاهده هر نوع مغایرتی در کارت ورود به جلسه با شماره صندلی یا شماره برگه پاسخنامه، موضوع را به اطلاع مسئولین در حوزه‌ها برسانند.
علوی فاضل در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان گفت: داوطلبان به خدا توکل داشته باشند و با آرامش و بدون هیچ دغدغه ای به سوالات پاسخ دهند.