سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net )  آزمون دکتری ۹۳ : مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: برای نخستین بار ثبت نام طلبه در مقطع سطح چهار (دکتری) حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد.
به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ، حجت الاسلام محمد احمدی مدیر سنجش و پذیرش حوزه های علمیه خواهران مهلت ثبت نام در این مقطع را 16 تا 26 فروردین ذکر کرد و اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند در یکی از رشته‌های فقه و اصول با گرایش فقه خانواده و تفسیر و علوم قرآنی با گرایش تفسیر تطبیقی ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان از طریق واحدهای آموزشی مجری مقطع سطح چهار انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر چهار واحد آموزشی در استانهای تهران، قم و اصفهان برای تحصیل بانوان طلبه در مقطع سطح چهار تعیین شده اند که داوطلبان به منظور اطلاع از نام و نشانی این واحدهای آموزشی می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی paziresh. whc. ir مراجعه کنند.
وی عنوان کرد: داوطلبانی که در شهر محل سکونت آن‌ها واحد آموزشی سطح چهار وجود ندارد می‌توانند در مرکز تربیت صدیقه کبری (س) قم ثبت نام نمایند، این داوطلبان می‌توانند مدارک خود را از طریق پست به آدرس این مرکز ارسال کنند.
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه تحصیل در مقطع سطح چهار حوزه‌های علمیه خواهران مختص دارندگان مدرک سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران است، تصریح کرد: زمان تحصیل در این مقطع حداقل 8 و حداکثر 12 نیمسال تعیین شده است.
وی با اشاره به مشخصات و عناوین کلی دروس این مقطع تصریح کرد: دروس پایه و تخصصی ۶۰ واحد و رساله علمی به ارزش ۲۰ واحد، عناوین کلی درسی مقطع سطح چهار را تشکیل می‌دهند.
مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران، مراحل جذب طلاب در این مقطع را شامل آزمون و مصاحبه علمی – رفتاری دانست و عنوان کرد: آزمون کتبی که از منابع تخصصی و زبان تخصصی به عمل می‌آید، 75 درصد و معدل مقطع سطح سه، 25 درصد امتیاز آزمون را تشکیل می‌دهند. ف
وی افزود: عالیت‌های علمی، پژوهشی و تربیتی داوطلبان شامل سابقه تدریس، تالیف کتاب، مقاله و مدیریت موفق اجرایی امور آموزشِی، پژوهشی و فرهنگی در مراکز حوزوی، دارای امتیاز در معرفی داوطلبان به مصاحبه است.
وی اظهار کرد: آزمون ورودی داوطلبان سطح چهار ساعت ۹ صبح روز جمعه ۳۰ خرداد در شهر قم برگزار می‌شود.
حجتالاسلام احمدی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام، منابع آزمون و سایر اطلاعات مورد نیاز داوطلبان در پایگاه اینترنتی paziresh. whc. ir قرار گرفته است.
وی اهداف راه اندازی این دوره آموزشی را ایجاد تسلط بر آرا، مکاتب و روش‌های مرتبط با رشته، تقویت توان پژوهش در حد تحلیل، نقد و ارائه نظریه در مسائل مرتبط با رشته، ارتقای توان پاسخگویی به نیازهای علمی و تخصصی رشته، تأمین پژوهشگر مورد نیاز و زمینه سازی جهت تولید علم و توسعه دانش در رشته و تأمین استاد مورد نیاز در رشته دانست.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

ثبت نام سطح ۴ حوزه علمیه خواهران

ثبت نام سطح ۴ حوزه‌های علمیه خواهران – ثبت نام دکتری حوزه‌ علمیه خواهران – سطح 4 حوزه خواهران – سطح 4 حوزه علمیه خواهران – پذیرش سطح 4 حوزه خواهران – آخرین اخبار آزمون دکتری 94 .