سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net )   آزمون دکتری ۹۳ : دبیر شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان گفت: بر اساس این شیوه‌نامه اعطای تسهیلات به متقاضیان ایرانی خارج از کشور منوط به بازگشت به کشور است.

سیدحسن حسینی معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از ابلاغ شیوه‌نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۳ بر اساس سیاست‌های تشویقی و رقابتی جدید و به منظور ارائه تسهیلات هدفمند پس از احراز شرایط و پویایی علمی و پژوهشی به نخبگان و استعدادهای برتر خبر داد.

وی درباره جزئیات تسهیلات ارائه شده به نخبگان و استعدادهای برتر در سال ۱۳۹۳، گفت: تسهیلات بسته کمک هزینه علمی و پژوهشی شامل کمک هزینه ماهیانه، کمک هزینه ارائه مقاله، اعتبار پژوهشی استادیاران جوان، پژوهانه، فرصت مطالعاتی، بورس دکتری و پسادکتری و جذب هیئت‌علمی یکی از تسهیلات اعطایی به نخبگان و استعدادهای برتر در سال جاری است که به دانشجویان نمونه، برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی، رازی، فارابی، شیخ بهایی، منوط به بررسی مدارک و مستندات لازم در شورای نخبگان و بعد از بررسی در شورا و تایید نهایی طبق آئین‌نامه‌های مربوطه تعلق می‌گیرد.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: نخبگان و استعدادهای برتر قرآنی، هنری و برگزیدگان جشنواره نوآوری و شکوفایی و همچنین برگزیدگان مسابقات ملی مهارت نیز بر اساس معیارهای دانش‌آموختگان برتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت و شورای نخبگان مسئولیت بررسی را بر عهده خواهد داشت.

دبیر جشنواره‌های نوآوری و شکوفایی سال ۱۳۹۳ با تاکید بر اینکه درصد مشارکت مؤثر علمی برای تمامی جشنواره‌ها از ابتدای سال ۱۳۹۳، از ۳۰ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: این موضوع برای ضرورت افزایش کیفیت طرح‌ها و ارائه تسهیلات هدفمند به متقاضیان است.

وی افزود: از این پس حضور فرد در زمان ارزیابی تعیین درصد مشارکت برای برگزیدگان در جشنواره نوآوری و شکوفایی الزامی است و فقط مخترعان سطح یک و دو مشمول آئین‌نامه جذب و نگهداری در دستگاه‌های اجرایی می‌شوند.

دبیر شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان در رابطه با حمایت بنیاد ملی نخبگان از نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور، گفت: بر اساس این شیوه‌نامه متقاضیان ایرانی خارج از کشور می‌توانند درخواست دریافت تسهیلات را به بنیاد ارائه دهند، اما اعطای این تسهیلات منوط به بازگشت به کشور (اقامت یا تحصیل و یا اشتغال در ایران) و احراز آن توسط بنیاد است.

وی افزود: دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور می‌توانند تقاضای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه را از طریق سامانه ثریا ارائه دهند و پس از بررسی و تصویب و مراجعت به کشور، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: تمام متقاضیان لازم است برای دریافت تسهیلات در سامانه ثریا تشکیل پرونده داده و بعد از طی فرآیند بررسی پرونده امکان درخواست تسهیلات برای ایشان مقدور شود.

وی در پایان از بازنگری در شیوه و آئین‌نامه اعطای تسهیلات نظام وظیفه در سال ۹۳ خبر داد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان کمک هزینه علمی و پژوهشی شامل کمک هزینه ماهیانه، کمک هزینه ارائه مقاله، اعتبار پژوهشی استادیاران جوان، پژوهانه، فرصت مطالعاتی، بورس دکتری و پسادکتری و جذب هیات‌علمی :

  • تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای سربازی
  • تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای نفرات برتر کنکور
  • تسهیلات مسکن بنیاد ملی نخبگان
  • تسهیلات و حمایتهای بنیاد ملی نخبگان
  • درخواست استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان