راه‌ اندازی سه رشته دکتری | راه‌ اندازی سه رشته دکتری در واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد

سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) رئیس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی مقطع PHD در سه رشته فارماکولوژی،‌ سم‌شناسی و مدیریت اقتصاد دارو در این واحد خبر داد.

راه‌ اندازی سه رشته دکتری در واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا )، سید مهدی رضایت در گردهمایی فارغ‌التحصیلان واحد علوم دارویی و جشن روز استاد دانشگاه آزاد اسلامی که روز گذشته در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با بیان اینکه از سال ۸۷ مسئولیت دانشکده علوم دارویی را در اختیار گرفتم، گفت: گواهینامه فارغ‌التحصیلی جمعی که در این مراسم حاضر هستند را من امضا کردم که به این موضوع افتخار می‌کنم.
وی با اشاره به نام بنیانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ یادی کنیم از کسانی که دانشگاه آزاد را برای ما ساختند. دکتر جاسبی، دکتر میرزاده، دکتر لاریجانی که در حوزه علوم پزشکی مرد بزرگی است و مطمئنم با حضور او اتفاق بزرگی در این حوزه خواهد افتاد و از همه مهم‌تر معمار بزرگ دانشگاه آزاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رییس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه زمانی‌ که مسئولیت این واحد را پذیرفتم این دانشگاه فقط یک رشته داشت، تصریح کرد: در حال حاضر اگر در دانشگاه آزاد بخواهند پنج واحد برتر و با کیفیت را نام ببرند واحد علوم دارویی یکی از آنهاست.
رضایت با اشاره به تحصیل ۵۰۰۰ دانشجو در این واحد دانشگاهی اظهار کرد:‌ این واحد بیش از ۲۸۰۰ فارغ‌التحصیل دارد که حدود ۲۵۰۰ نفر آن داروساز هستند.

هیئت علمی دانشگاه علوم دارویی

وی با اشاره به افزایش تعداد هیئت علمی و رشد روزافزون آن گفت: در حال حاضر ۲۵ رشته در دانشگاه علوم دارویی فعال است؛ رشته‌هایی که بعضا در سطح دانشگاه آزاد مثل نانوفناوری و MBA بی‌نظیرند.
رییس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه این واحد در حال حاضر سه دانشکده دارد، گفت:‌ دانشکده میان‌رشته‌ای نیز در حال تاسیس است و همه این‌ها نشان‌دهنده زحماتی است که گذشتگان تا به حال کشیده‌اند.
رضایت با بیان اینکه در حال تاسیس رشته‌های متنوعی هستیم، اظهار کرد:‌ در حال حاضر مقطع PHD در سه رشته فارماکولوژی، سم‌شناسی و مدیریت اقتصاد دارو در این واحد راه‌اندازی شده است و اکنون دو نفر نیز در رشته فارماکولوژی در این مقطع در حال تحصیل‌اند.
وی با بیان اینکه سال ۸۷ واحد علوم دارویی حدود ۹ آزمایشگاه داشت،‌ تصریح کرد:‌ در حال حاضر این واحد ۳۱ دانشگاه دارد که برخی از آنها تخصصی هستند.
رییس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد:‌ تجهیزات این واحد کوچک در مقابل واحدهای دیگر، این واحد را تبدیل به یک دانشگاه پرمراجعه کرده که زمانی که دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها نیاز به تجهیزات دارند به واحد ما مراجعه می‌کنند.
رضایت با اشاره به فعالیت خوب واحد علوم دارویی گفت: در هفتمین جشنواره شهید مطهری که بزرگترین جشنواره آموزشی سطح کشور است و رقابت در آن بین همه دانشگاه‌های سراسر کشور انجام می‌شود فرایند آموزشی واحد علوم دارویی با امتیاز قابل‌توجهی نسبت به دانشگاه‌های دیگر رتبه اول را آورد که ما قول می‌دهیم اگر دکتر لاریجانی حمایت کنند به سرعت امکانات داروخانه خود را نیز افزایش می‌دهیم.
وی همچنین با اشاره به افتتاح دو ساختمان جدید برای واحد علوم دارویی تصریح کرد:‌ تعدادی از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را به آنجا فرستادیم که با این وجود در حال حاضر این واحد چهار ساختمان دارد.

واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد | دانشکده داروسازی دانشگاه تهران

رییس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه تعداد فارغ‌التحصیلان واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد ۲۵۵۰ فارغ‌التحصیل است، گفت: تنها دانشگاهی که از این لحاظ از ما جلوتر است دانشکده داروسازی دانشگاه تهران با ۴۰۰۰ فارغ‌التحصیل است.

پذیرش ۱۳۰۰ دانشجوی داروسازی در هر سال

رضایت افزود:‌ ما در سال حدود ۱۳۰۰ دانشجوی داروسازی می‌پذیریم و واحد علوم دارویی بیش از ۲۵ درصد فارغ‌التحصیلان کشور را در این حوزه تامین می‌کند و با این وجود من تاکنون جایی نرفتم که فارغ‌التحصیلان این واحد در آنجا باشند و مسئولان آنجا از آنها چه از نظر علمی و چه اخلاقی به نیکی یاد نکنند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,