سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net )  دوره MBA : علی معصومیان تاکید کرد: هیچ مرکز و موسسه ای، مجاز به برگزاری دوره های MBA ارشد و DBA دکتری با ادعای اعطای مدرک دانشگاهی نیست و فقط برخی دوره های کوتاه مدت با این عنوان برگزار می شود که منجر به مقطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا حتی مدرک معادل نمی شود و صرفا مدرک یا گواهینامه ای مبنی بر گذراندن آن دوره صادر خواهد شد.
وی ادامه داد: متاسفانه دانشگاه صنایع و معادن و برخی دیگر از مؤسسات با ادعای ارائه مدرک در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، این دوره ها را برگزار می کنند که البته وزارت علوم نیز در برخورد با آن هشدار داده است.
معصومیان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موسسات مجری آمادگی دوره های فراگیر هشدار داد و گفت: تمام فعالیت ها در حوزه برگزاری دوره های مهارتی و کوتاه مدت آموزش عالی، دوره های آمادگی برای شرکت در کنکور، فراگیر پیام نور و تخصصی آنها در حوزه اختیارات مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزش های خاص دانشگاه جامع است و هر گونه فعالیت در این محدوده، مشروط به کسب مجوز از این مرکز است.
رئیس مرکز آموزش های عالی آزاد و خاص تصریح کرد که هرگونه تخلف در این موسسات که وجهه عمومی آموزش‌های عالی آزاد را خدشه‌دار کند مورد پیگیری قرار می گیرند و نظارت بر حسن اجرای این آموزش‌ها از سوی وزارت علوم بر عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی گذاشته شده است که مرکز وظیفه دارد در این ‌خصوص اقدام قاطع انجام دهد.
به گفته معصومیان، هم اکنون بیشترین تخلفات در سراسر کشور مربوط به موسسات برگزارکننده دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور است و از دو سال پیش به این طرف که مدیریت و راهبردی آموزش‌های عالی آزاد به دانشگاه جامع سپرده شد، همواره یک هجمه از تخلفات گذشته وجود داشت و در این زمینه، عدم اطلاع‌رسانی شفاف از سوی دانشگاه پیام نور شرایط مناسبی برای سوء استفاده‌کنندگان در اعلام ادعاهای واهی مبنی بر قبولی تضمینی در آزمون های این دانشگاه و دیگر تبلیغات سوء فراهم می کند.
وی ادامه داد: دانشگاه‌ها متولی برگزاری آزمونهای ورودی خود هستند ولی نحوه برگزاری آموزش‌ها و کلاس‌های آمادگی این آزمون‌ها و نظارت بر آنها طبق مصوبه شورای گسترش وزارت علوم، به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی است و دوره های آمادگی پیام نور نیز به نوعی زیرشاخه برگزاری دوره های آمادگی کنکور تحصیلات تکمیلی محسوب می شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی برگزاری این دوره هاست بنابراین هیچ مرکزی غیر از مراکز مجاز اعلام شده در سایت این مرکز آموزش، حق برگزاری دوره های آمادگی آزمون فراگیر پیام نور  را ندارد.

موسسات مجاز برگزاری دوره های آمادگی آزمون فراگیر پیام نور را در اینجا ببینید.
معصومیان بر برخورد قانونی با مجریان و موسسات غیرمجاز فعال در زمینه دوره های آموزشی کوتاه مدت، آمادگی کنکور و فراگیر پیام نور تاکید کرد و افزود: مجریان این موسسات به مقامات قضایی معرفی خواهند شد و مجوز موسسات آموزش عالی آزاد نیز در صورت تخلف لغو خواهد شد.
بنابراعلام دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی خاطرنشان کرد: اجرای دوره های کوتاه مدت بدون مجوز، اخذ شهریه غیرمصوب و تبلیغات خارج از چارچوب بخشنامه این مرکز مشمول تخلفات است و نسبت به متخلفان اقدام بازدارنده اعمال خواهد شد.

** فعالیت ۱۰۰موسسه مجاز مجری دوره های آموزش کوتاه مدت در کشور
رئیس مرکز آموزش های عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی به فعالیت حدود یکصد موسسه مجاز در کل کشور برای برگزاری دوره های کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: موسسات برای گرفتن مجوز اجرای دوره‌های مورد نظر می توانند تقاضای خود را از طریق سامانه HCTC ارسال کنند که پس از بررسی شرایط، طی فرآیندی دو هفته ای مجوز صادر می شود.
به گفته وی، تاکنون بیش از هزار عنوان دوره برای بیش از ۶۵ مؤسسه صادر شده است و مولفه هایی همچون نیاز بازار کار، توانمندی موسسه از جمله فضای آموزشی موسسه، سوابق مدرسان، سابقه کاری موسسه از جمله مواردیست که در صدور مجوز لحاظ می شود.
معصومیان  همچنین به دانش پذیران توصیه کرد قبل از ثبت نام در هر موسسه ای حتما برای اطمینان از مجوز موسسه مورد نظر به سایت مرکز مراجعه کنند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون