در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقیت و نوآوری اروپا در کشور رومانی طرح سیستم های هوشمند روشنایی شاخص پژوه ، مدال طلای EURO INVENT 2015 در حوزه خلاقیت و نوآوری را کسب کرد.
طرح سیستم های هوشمند روشنایی شاخص پژوه در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقیت و نوآوری EURO INVENT 2015 در کشور رومانی مدال طلای این نمایشگاه را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شاخص پژوه، طرح سیستم های روشنایی هوشمند تهیه شده توسط پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه که به تولید انبوه رسیده است، توانست در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقیت و نوآوری که از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ MAY 2015 در بین مجموع ۴۵۰ طرح ارائه شده در شهر یاشی رومانی برگزار شد به مدال طلا دست پیدا کند.
گفتنی است بیش از ۱۵ طرح از جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه اروپایی معرفی شده که از طرح های ایرانی و غرفه های ایجاد شده در این نمایشگاه، پژوهشگاه شاخص پژوه توانست حائز رتبه برتر شود.
نمایشگاه تخصصی اختراعات و نوآوری ها، سالانه به صورت بین المللی در یکی از کشورهایی اروپایی برگزار می شود و دانشگاه های برجسته اروپایی و آسیایی و برخی از شرکت های معتبر جهانی از جمله برگزار کنندگان این همایش هستند.
در راستای کمک به تقویت تجاری سازی دانش و تبدیل ایده ها به محصول و فناوری به عنوان یکی از اهداف راهبردی پژوهشگاه شاخص پژوه، طرح پژوهشی سیستم های روشنایی هوشمند با قابلیت مدیریت مصرف نور و انرژی با تکنولوژی LEDEX از جمله فناوری های سبزی است که ایده تحقیق و پژوهش آن طی ماهها تلاش، توسط پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه مطرح شده و در نهایت توسط پژوهشگران این پژوهشگاه به تولید انبوه رسیده است.
از جمله مزیتهای ویژه این فناوری، بهینه سازی مصرف انرژی، امکان مدیریت و کنترل شدت نور، عدم وابستگی شدت نور به درجه حرارت محیط، طول عمر بالا، زاویه پرتاب و عمق روشنایی مطلوب و تولید نور سرد بوده که علاوه بر کاهش قابل توجه در مصرف هزینه، راندمان بهتری در تولید نور دارد.

EURO INVENT PhdAzmoon.net

phdazmoon euroinvent 2015