سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از منطقه بندی واحدهای این دانشگاه خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمدحسین امید در چهلمین گردهمایی رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: وزارت علوم در اجرای طرح آمایش آموزش عالی اقدام به منطقه بندی مراکز دانشگاهی خود کرده است که در این راستا واحدهای این دانشگاه نیز منطقه بندی شدند.
وی افزود: رؤسای واحدهای استانی هر منطقه از میان خود دبیر شورای منطقه را انتخاب و به دانشگاه معرفی کرده اند. سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: هدف از منطقه بندی، جلب مشارکت رؤسای واحدها و مراکز علمی کاربردی در سیاست گذاری های کلان دانشگاه است.

** تغییر نمودار سازمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی
امید با اشاره به تغییر نمودار سازمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: به طور مثال در گذشته مباحث مربوط به آموزش این دانشگاه در دو بخش دنبال می شد اما طبق نمودار سازمانی جدید تمامی این موارد در معاونت آموزشی پیگیری می شود ، همچنین براساس نمودار جدید دانشگاه دفتر نظارت به معاونت نظارت و سنجش تبدیل شده است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه یکی از مشکلات این دانشگاه عدول از کیفیت بوده است، خاطرنشان کرد: برای بازگشت به مسیر اصلی دانشگاه و افزایش کیفیت نیازمند نظام ارزیابی دقیق هستیم.

** تشکیل جلسه شورای مرکزی دانشگاه پس از ۸ سال وقفه
امید با اشاره به تشکیل جلسه شورای مرکزی این دانشگاه با حضور وزیر علوم گفت: این شورا پس از یک وقفه ۸ ساله برگزار شد و به دلیل دستور جلسات متعدد برنامه داریم جلسه آینده این شورا را اواخر آبان ماه برگزار کنیم. وی عنوان کرد: همچنین قرار است جلسات شورای مرکزی دانشگاه در هر فصل یک بار برگزار شود.

** کاهش جمعیت دانشجویی کشور
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویی کشور، گفت: درحال حاضر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار ظرفیت آموزش عالی در کشور وجود دارد اما در آزمون سراسری سال ۹۵ تنها ۸۰۰ هزار نفر در امتحانات شرکت کردند که براین اساس نیمی از ظرفیت دانشگاهی کشور خالی مانده است .
امید اظهار داشت: آمارها نشان می دهد به دنبال کاهش جمعیت متقاضی آموزش عالی؛ دانشگاه های روزانه کمتر دچار آسیب کاهش جمعیت دانشجویی شده اند اما در مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه های غیر دولتی و مراکز علمی کاربردی با مشکل جدی مواجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای سال تحصیلی جاری برای مقطع کاردانی بیش از ۴۷۰ هزار و برای مقطع کارشناسی نزدیک به ۴۰۰ هزار ظرفیت اعلام کرده است در حالی که در مجموع برای مقطع کاردانی حدود ۱۰۳ هزار نفر و برای مقطع کارشناسی حدود ۸۵ هزار نفر ثبت نام کرده اند.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه واحدهای این دانشگاه باید به دنبال تصویب رشته های جدید براساس مشاغل جدید باشند، گفت: مراکز دانشگاه باید بتوانند با تصویب رشته های جدید و برگزاری دوره های ضمن خدمت از ظرفیتهای خود استفاده کنند. دکتر امید تأکید کرد: درحال رایزنی هستیم تا برگزاری دوره های پودمانی این دانشگاه به عنوان مرجع اصلی دوره های ضمن خدمت کارمندان بشمار رود.

** جزئیات تدریس اعضای هیأت علمی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: افرادی که عضو هیأت علمی دانشگاه ها هستند می توانند بدون طی کردن فرایند مدرسی در این دانشگاه تدریس کنند.
امید خاطرنشان کرد: براین اساس مراکز می توانند از اساتید خبره و متخصص دیگر دانشگاه های کشور استفاده کنند. وی اظهار داشت: به زودی به مراکز علمی کاربردی این دانشگاه پروانه بهره برداری و به مدرسین مورد تأیید دانشگاه نیز کارت شناسایی داده خواهد شد.
وی گفت: تأکید ما استفاده از مدرسان خبره و شایسته در دانشگاه است.

برچسب ها : , ,