سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری همایش شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته را با حضور شرکتهای دانش‌بنیان این حوزه برگزار می‌کند.

شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری همایش شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته را با هدف تبیین اهداف شکل‌گیری و برنامه‌های این ستاد، آشنایی و تعامل با شرکت‌های دانش بنیان این حوزه و همچنین استفاده از نظرات و پیشنهادات آنها برگزار می‌کند.

در این راستا، همایش شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، ۶ آبان ماه امسال در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان برای حضور در این همایش می‌توانند به سایت ستاد مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۷۹ تماس بگیرند.

بر اساس اعلام معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری، مواد پیشرفته کلید توسعه فناوری و تولید ثروت در کشورها است. حوزه فناوری‌های مواد پیشرفته شامل فلزات، سرامیک‌ها، پلیمرها و کامپوزیتهای پیشرفته و فرایندهای ساخت و تولید آنها بوده که توسعه اغلب فناوری‌های پیشرفته از قبیل هوافضا، انرژی‌های تجدیدپذیر، میکروالکترونیک، زیست‌فناوری و… در گرو دسترسی به مواد پیشرفته و فناوری‌های مرتبط با آن است.

نگاهی به این حوزه، به خوبی مبین اهمیت کلیدی این حوزه است. با توجه به اهمیت این موضوع و اهتمام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته با هدف ساماندهی، کمک به ارتقای وضعیت تولید، تجاری‌سازی، توسعه فناوری و زیرساخت‌های مرتبط با تولید مواد و ساخت پیشرفته تشکیل شده است.