سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد تهران شمال از سود ۱۰ میلیاردی در سال ۹۴ و تعداد دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه خبر داد.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح امروز مراسم افتتاح پنج هزار مترمربع طرحهای عمرانی همزمان با آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری دانشگاه آزاد در واحد پردیس تهران شمال این دانشگاه برگزار شد.
صفانیا رییس دانشگاه آزاد تهران شمال ضمن تبریک به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این واحد گفت: بر اساس اسناد بالادستی اهداف کلان دقیقی از جمله طراحی و تدوین پیش نویس برنامه ششم توسعه، اقتصاد دانش بنیان، توسعه تحصیلات تکمیلی و غیره را برای دانشگاه تعیین کردیم.
وی افزود: لذا در پرتو هدف گذاری به اقداماتی بزرگ رسیده ایم که از جمله آنها می توام به انتقال ستاد واحد تهران شمال به پردیس حکیمیه با فضای ۸۴ هزار مترمربع، افزایش دانشجویان متناسب با امکانت واحد به ۳۵ هزارو ۸۰۰ دانشجو، رشد اعضای هیات علمی از ۴۸۰ نفر در سال ۹۲ به ۵۷۶ نفر در سال جاری،رشد رشته محلها از ۱۶۱ مورد درسال ۹۲ به ۳۲۲ رشته محل در سال ۹۵ که عمدتا در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.
صفانیا ادامه داد: همچنین توسعه آزمایشگاهها و فضای آزمایشگاهی و کارگاهی را از چهار هزار و ۹۵ به ۲۵ هزار و۹۱۲ در سال۹۵ و رسیدن به سود ۱۰ میلیاردی در سال ۹۴ از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه منابع درآمدی دانشگاه را به طرحهای مختلف مثل برون دانشگاهی غنی می شود، بیان کرد: با این تمهیدات و داشتن ۱۱۵ هزار مترمربع فضای موجود در دانشگاه تهران شمال و بیش از ۹۱ هزار دانش آموخته، این واحد توانسته رتبه هفتم واحدهای تاثیرگذار براساس پایگاه استنادی داشته باشد.